Sportis KKP nie pozostawił złudzeń drugoligowcowi

Sportis KKP Bydgoszcz wysoko pokonał w niedzielnym sparingu drugoligową Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Podopieczne Adama Górala wygrały 5:0.

Bezbramkowy remis w Bydgoszczy utrzymywał się tylko do 9. minuty. Wówczas worek z bramkami otworzyła Paulina Oleksiak. Nie upłynął pierwszy kwadrans gry, a Sportis podwyższył prowadzenie. Do siatki trafiła także sprowadzona tego lata Klaudia Olejniczak. Również Aleksandra Stasiak miała w pierwszej połowie szansę na trafienie do siatki, lecz jej próba uderzenia głową nie zmierzała w światło bramki. Po chwili jednak ta sztuka udała się po raz drugi Paulinie Oleksiak. Pomocniczka gospodyń wykorzystała sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Martyny Bartczak. Oleksiak do dwóch trafień jeszcze przed przerwą dołożyła asystę, kiedy jej wrzutkę na gola zamieniła Agnieszka Glinka.

W drugiej odsłonie niedzielnego sparingu faworytki nie były już tak skuteczne, choć i tak udało im się zadać rywalkom piąty cios. Trafieniem z dystansu popisała się również sprowadzona w trwającym okienku transferowym Alicja Piechocka. Najbliżej zanotowania szóstego trafienia były Klaudia Olejniczak, która uderzyła w poprzeczkę, a także Gabriela Michałek. 15-latka wprawdzie pokonała bramkarkę Ostrovii, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

W ostatnim sparingu przed startem sezonu Ekstraligi bydgoski klub zmierzy się z innym drugoligowcem – AZS UW Warszawa. Mecz ten odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 18:00 na stadionie w Sochocinie.

Rozgrywki ligowe Sportis KKP Bydgoszcz zainauguruje wyjazdowym pojedynkiem z Pogonią Dekpol Tczew. Starcie z beniaminkiem zaplanowano na sobotę 13 sierpnia o godzinie 16:00. Ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego w ten sam weekend rozpocznie nowy sezon II ligi także na obcym stadionie przeciwko beniaminkowi. Rywalkami Ostrovii będą zawodniczki reprezentujące Lecha Poznań.