fbpx

Stomilanki wciąż szukają wzmocnień, kolejna obrończyni na testach

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że na testach w Stomilankach Olsztyn przebywa Olga Zubczyk (więcej TUTAJ). Okazuje się, że nie jest to jedyna defensorka sprawdzana przez sztab beniaminka Orlen Ekstraligi.

Wczoraj olsztyńska drużyna rozegrała pierwszy zimowy sparing. W Radomiu podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały z tamtejszym HydroTruckiem 2:1. W pierwszym składzie ekstraligowca mieliśmy dwie zawodniczki testowane. Pierwszą jest wspomniana Olga Zubczyk, a drugą Aleksandra Zielińska. Obie widać na zdjęciu wyjściowej jedenastki opublikowanym przez Stomilanki.

Aleksandra Zielińska większość swojej kariery spędziła właśnie w Radomiu, gdzie wczoraj mogła wrócić, ale już w innych barwach. Po ubiegłorocznym spadku z najwyższego szczebla 30-letnia obecnie obrończyni odeszła z HydroTrucka i latem wzmocniła pierwszoligową Skrę Częstochowa. Byłą kapitan radomskiej drużyny w rundzie jesiennej rozegrała 8 meczów na poziomie Orlen I ligi w koszulce częstochowianek.

Niedawno, zarówno Zielińska, jak i Federica Dall’ara rozwiązały za porozumieniem stron swoje kontrakty ze Skrą Częstochowa. Druga z wymienionych już od początku zimowych przygotowań przebywała w Olsztynie, o czym informowaliśmy TUTAJ. Szansę na kontrakt w stolicy Warmii ma także testowana Aleksandra Zielińska.

30-latka oprócz gry na trawie, z powodzeniem radzi sobie również na piasku. Zielińska jest bowiem aktualną reprezentantką Polski w beach soccerze.

Na półmetku rozgrywek Orlen Ekstraligi Stomilanki Olsztyn zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 4 punktami zdobytymi w 11 meczach. Do bezpiecznego Rekordu Bielsko-Biała piłkarki z Warmii tracą sześć „oczek”. Ich następnym sparingowym rywalem będzie w najbliższy weekend kolejny pierwszoligowiec – Energa Checz Marcus Gdynia.


Olga Zubczyk (górny rząd, środek) oraz Aleksandra Zielińska (dolny rząd, pierwsza od lewej) w barwach Stomilanek Olsztyn przed sparingiem z HydroTruckiem Radom

Other Articles

NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
Aleksandra Sudyk

Leave a Reply