Aleksandra Sudyk strzela we Włoszech, Serie C jest dokładnie na półmetku

Aleksandra Sudyk strzeliła dzisiaj swoją drugą bramkę w tym sezonie włoskiej Serie C. Piłkarka Spezii trafiła do siatki w wygranym 2:0 meczu 15. kolejki z Accademią Calcio Vittuone.

Polska piłkarka rozegrała dzisiaj pełne 90 minut. Nasza rodaczka wyprowadziła Spezię na prowadzenie golem z 37. minuty. Do przerwy gospodynie miały skromną przewagę, którą podwyższyły pół godziny gry po otwierającym trafieniu. Na 2:0 rezultat ustaliła Carlotta Buono.

Na półmetku rozgrywek Spezia plasuje się na ósmym miejscu w tabeli grupy A włoskiej Serie C. Stawce przewodzi FC Lumezzane. Drużyna Katarzyny Daleszczyk tylko zremisowała dzisiaj 1:1 z ostatnim dotychczas w tabeli Livorno, przez co przewaga tej drużyny nad drugą Orobicą Bergamo stopniała do dwóch punktów.

Aleksandra Sudyk strzeliła w tym sezonie w sumie cztery gole – dwa w rywalizacji ligowej oraz dwa w rozgrywkach Coppa Italia Serie C.