fbpx

Te zespoły dołączają do najlepszej szesnastki Pucharu Polski!

Dzisiaj zapadły kolejne rozstrzygnięcia w rozgrywkach Futsal Pucharu Polski 2023/2024. Do kolejnej rundy awansowały zespoły KS Górzno Nowy Świt oraz LUKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek.

Zapewne na niespodziankę liczyły zarówno same zawodniczki, jak i kibice AS Stomilu Olsztyn. Do niespodzianki niestety w stolicy Warmii i Mazur nie doszło i do 1/8 finału Futsal Pucharu Polski awansował zespół aktualnych liderek Futsal Ekstraligi – KS Górzno Nowy Świt. Przyjezdny zespół okazał się lepszy także w drugiej dzisiejszej parze. Piłkarki LUKS Rolnika Biedrzychowice-Głogówek pokonały w Knurowie miejscowy MTS 4:3 i zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Spotkanie było niesamowicie emocjonujące, wystarczy powiedzieć, że do przerwy gospodynie prowadziły 2:1, chwilę po wznowieniu gry wyszły na dwubramkowe prowadzenie, by dać sobie wydrzeć zwycięstwo w ostatnich sekundach gry… Coś niesamowitego!

Wyniki 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski:

AS Stomil Olsztyn – KS Górzno Nowy Świt 4:8
Fidurska 6′, Milewska 11, Bączek 32′, Kamińska 37′ – ?,?,?,?

AP Stomil Olsztyn: Czasnojć Kornelia, Milewska Małgorzata, Szczepkowska Lena, Kowalczyk Wiktoria, Fidurska Wiktoria, Sikorska Dominika, Bączek Aleksandra, Prusik Oliwia, Farelnik Wiktoria, Brakoniecka Matylda, Ziemkiewicz Aleksandra, Kamińska Oliwia, Wawrzeniak Alicja, Yeromenko Aleksandra

MTS Knurów – LUKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek 3:4 (2:1)
Zarzycka, Wołczyk, Zawadzka – Juchno x 2, Małolepsza, Kujawska, 

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
FutsalNewsyPuchar Polski

Leave a Reply