Kobiecy Futbol
Futsal Newsy Reprezentacja

„Ten wynik nie przynosi nam wstydu”- Wojciech Weiss dla KobiecyFutbol.pl

Reprezentacja Polski rozegrała dziś swój pierwszy mecz towarzyski z Ukrainą. Po dobrej pierwszej połowie Polki musiały uznać wyższość gospodyń dzisiejszego spotkania. 

Gospodynie już w 2 minucie spotkania objęły prowadzenie. Nasze zawodniczki jednak z minuty na minutę stwarzały sobie coraz lepsze sytuacje bramkowe. W 7. minucie spotkania asystę Patrycji Sutkowskiej pięknym strzałem na bramkę zamieniła Magdalena Knysak. W 10. minucie spotkania Ukrainki podwyższają na 2:1. Zaledwie trzy minuty później biało- czerwone doprowadzają do remisu, a na listę strzelczyń wpisała się Sandra Bukowska.

Po zmianie stron, mimo dobrych momentów gry naszej reprezentacji to gospodynie zdołały dwukrotnie pokonać bramkarkę  biało-czerwonych. W pierwszym meczu towarzyskim ulegamy reprezentacji Ukrainy 2:4.

O szybką wypowiedz po meczu poprosiliśmy selekcjonera Wojciecha Weissa  – Porażka 2:4 z 4 zespołem Europy nie przynosi nam wstydu. Mieliśmy naprawdę świetne momenty, jednak chcąc wygrywać z najlepszymi w Europie, musimy taki poziom utrzymywać przez cały mecz. Dziewczyny zagrały bardzo ambitnie, bez respektu do dużo bardziej doświadczonych i utytułowanych rywalek. Warto podkreślić ze w meczu z Ukrainą zagrało aż 7 debiutantek. Dziewczyny udowodniły ze maja ogromny potencjał a praca idzie w dobrym kierunku.

Mecz Towarzyski
Ukraina – Polska 4:2 (2:2)
7′ Knysak, 13′ Bukowska 

Polska :Dewicka Myjak Czudzińska Szostak Włodarczyk Moskala,Kubaszek Sutkowska Knysak Bukowska, Lichtenstein, Fronczak, Pietrzyk ,Pawłowska, Nowacka

fot. Antoni Kordos

Może Cię również zainteresować

Drużyna Ewy Pajor awansowała do finału Pucharu Niemiec

Cichy

Zmiany w sztabie trenerskim lidera Ekstraligi

Mariusz

Przed nami ostatnia prosta Typera KobiecyFutbol.pl

Mariusz

Skomentuj