TME SMS na szóstkę i na fotelu lidera

Piłkarki TME SMS zakończył dwutygodniowy maraton, w którym musiał rozegrać aż pięć spotkań. Łódzki zespół bez problemów pokonał beniaminka HydroTruck Radom 6:0.

Wynik meczu otworzyła Dominika Kopińska, która po precyzyjnym dograniu z rzutu wolnego wykończyła akcję strzałem głową. Ta sama zawodniczka za chwilę mogła cieszyć się z kolejnej bramki. Nadia Krezyman podała do Gabrieli Grzybowskiej, a ta wypatrzyła Kopińską, która z bliskiej odległości pokonała Oliwię Macałę. Bramkarka HydroTrucku nie dała się pokonać dwie minuty później, kiedy obroniła nogami strzał byłej snajperki Medyka Konin. Napastniczka gospodarzy mogła mieć już hattricka przed upływem dziesiątej minuty meczu. Macała zatrzymała również w 11. minucie strzał Pauliny Filipczak. Powracająca do gry zawodniczka TME SMS dopięła swego w 15. minucie zdobywając drugą w tym spotkaniu bramkę głową. Kolejny gol padł natomiast po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Kopińskiej. Bramkę zdobyła piłkarka, która w zeszłym sezonie była odpowiedzialna za wykonywanie jedenastek, czyli Gabriela Grzybowska. W 28. minucie było już 5:0, kiedy Filipczak wpisała się po raz kolejny na listę strzelców, a Kopińska zanotowała asystę. W ostatnim kwadransie była jeszcze jedna szansa do zdobycia bramki, kiedy po celnym strzale obok słupka Nadii Krezyman interweniowała Macała.

W 66. minucie po wrzutce Krezyman w dogodnej sytuacji ponad bramką uderzyła Dominika Gąsieniec. Kilka minut później Macała obroniła strzał Magdy Dąbrowskiej. W 82. minucie HydroTruck Radom miał okazję na zdobycie pierwszej bramki w tym sezonie, ale Paulinie Sobczak nie udało się pokonać Natalii Skiby. Przed końcem spotkania Małgorzata Lichwa wypatrzyła w polu karnym Kopińską, która została sfaulowana w polu karnym. Lichwa podwyższyła wynik po golu z jedenastu metrów. Warto dodać, że w tym momencie meczu bramki HydroTrucku broniła już rezerwowa Anita Snopczyńska. Zespół z Radomia kończył to spotkanie w osłabieniu po tym jak Kinga Molenda sfaulowała Natalię Rohn w okolicy pola karnego. To zdarzenie nie miało jednak już wpływu na końcowy wynik meczu.

[Przyznane “Gwizdki”] 4 – Poprawnie prowadzony mecz przez trójkę sędziowską, ale wydaje się, że powinny być pokazane jedna czy dwie żółte kartki więcej.