Katowiczanki z pokaźnym zwycięstwem, Bińkowska z dubletem!

GKS Katowice w ramach 3. kolejki Ekstraligi kobiet podejmował Pogoń Szczecin, z którym pewnie wygrał 3:0. Amelia Bińkowska ustrzeliła w tym spotkaniu dublet!

Od pierwszych minut spotkania gospodynie narzuciły ofensywny styl gry i w szóstej minucie Amelia Bińkowska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Przyjezdne nie otrząsnęły się po stracie pierwszej bramki, a już kilkadziesiąt sekund później Radkiewicz skapitulowała po raz drugi, i po raz drugi pokonała ją Amelia Bińkowska.

Po stracie drugiej bramki Szczecinianki przeszły do ofensywy jednak nie potrafiły sforsować defensywy zespołu z południa Polski.

Pogoń próbowała zdobyć bramkę kontaktowa jednak to GieKSa mogła podwyższyć prowadzenie jednak Maciążka nie doszła do znakomitego podania od Kozarzewskiej. W 30.minucie faulowana w polu karnym była Klaudia Maciążka, a rzut karny na bramkę zamieniła Marlena Hajduk.

W drugiej części spotkania obydwa zespoły mogły zdobyć bramki jednak za każdym razem brakowało wykończenia i to zespół GKS-u Katowice odniósł przekonujące zwycięstwo i mógł dopisać do swojego konta trzy punkty.

Sędzia: Monika Mularczyk (4)