TS ROW Rybnik z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi zanotował zespół ROW-u Rybnik, który po zaciętym spotkaniu pokonał drużynę UKS Ząvkovii Ząbki 2:1.

Spotkanie trafieniem w 23. minucie otworzyła PeTra Zdechovanova. Słowacka zawodniczka po zagraniu z rzutu rożnego wykonała strzał z woleja, który ostatecznie znalazł drogę pomiędzy słupkami bramki gospodyń. Na to trafienie dopiero po trzydziestu dziewięciu kolejnych minutach gry odpowiedział zespół z Ząbek. Uderzenie, które znalazło drogę do bramki Beaty Rydlewskiej wykonała Nina Warachowska, która jest także młodzieżową reprezentantką Polski. Trzy punkty przyjezdnym w trudnym spotkaniu dała Anna Sroka golem w 74. minucie i po raz pierwszy spadkowicz z Ekstraligi zdobywa komplet punktów.

Rybnicka drużyna cały czas pozostaje w strefie spadkowej I ligi, jednak do ekipy Ząbkovii ROW traci już tylko dwa punkty. Dzięki czemu batalia o utrzymanie ligowego bytu do końca na pewno będzie zacięta. Za to ostatnim miejscu cały czas pozostaje LKS Rolnik B. Głógówek, który nie zdobył jeszcze ani jednego “oczka” w tabeli.