Tym razem Polki gromią! Reprezentacja U-17 rozbiła rówieśniczki z Estonii

W sobotę reprezentacja Polski U-17 tylko 2:1 wygrała wyjazdowy sparing z Estonią. W drugim starciu tych ekip podopieczne Marcina Kasprowicza były już zdecydowanie bardziej skuteczne i triumfowały aż 6:0.

Biało-Czerwone na prowadzenie wyszły w 11. minucie. Z prawego skrzydła dośrodkowała Kinga Wyrwas, a Zuzanna Grzywińska głową rozwiązała worek z bramkami. Nie minęło kolejnych dziesięć minut, a młode Polki prowadziły już 2:0. Tym razem prawym skrzydłem w pole karne przedostała się Inez Sikora. Zawodniczka Górnika Łęczna płasko podała do środka do swojej nieupilnowanej klubowej koleżanki. Anna Gliszczyńska uderzeniem bez przyjęcia podwyższyła rezultat. Trzeci gol dla naszych młodych reprezentantek padł dla odmiany po centrze z lewej flanki. Na szesnasty metr futbolówkę wrzuciła trenująca w ADO Den Haag Wiktoria Kurpowska, a pięknym uderzeniem popisała się Zofia Dubiel. Tuż przed przerwą młoda zawodniczka holenderskich “Bocianów” z Hagi dorzuciła jeszcze jedną asystę. Jej dośrodkowanie na gola zamieniła Katarzyna Musiałowska.

Po zmianie stron reprezentacja Polski U-17 potwierdziła swoją przewagę dwoma kolejnymi trafieniami. Po niespełna godzinie gry Roksana Jagodzińska wykorzystała błąd estońskiej defensywy. Atakująca Warty Poznań minęła wychodzącą bramkarkę gospodyń i wpakowała futbolówkę między słupki. W końcówce wynik na 6:0 dla naszych rodaczek ustaliła… Dajana Smirnova. Estońska obrończyni wpakowała piłkę do własnej bramki, chcąc wybić ją spod nóg Pauliny Guzik odsłużonej prostopadłym podaniem przez