U-17: Polki rozbiły Szwedki na pożegnanie z mistrzostwami Europy!

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 17 wygrała 6:0 Szwecję po bramkach Zuzanny Grzywińskiej, Roksany Jagodzińskiej,Zuzanny Witek oraz Iga Witkowska.

Wynik spotkania w 16. minucie otworzyła Zuzanna Grzywińska, która wykorzystała sytuację sam na sam i pewnym strzale po ziemi pokonała Julie Cavander. Tuż przed przerwą prowadzenie reprezentacji Polski podwyższyła Roksana Jagodzińska, która wykorzystała zagranie z prawej strony od Inez Sikory i z bliskiej odległości umieściła piłkę w bramce.

Drugą część spotkania Polki rozpoczęły od znakomitej akcji, którą sfinalizowała Zuzanna Witek przy asyście Araśniewicz. Kilkadziesiąt sekund później Grzywińska miała dogodną sytuację do zdobycia bramki jednak jej uderzenie zablokowała rywalka. W 55. minucie po raz czwarty piłkę z własnej bramki musiała wyciągać Cavander, a na listę strzelców wpisała się Zuzanna Grzywińska zdobywając drugiego gola w spotkaniu. Szwedki mogły zdobyć bramkę po indywidualnej akcji Schröder jednak w bramce pewnie spisała się Woźniak. W 68. minucie Iga Witkowska doszła do wybitej piłki i uderzeniem z ponad dwudziestu metrów mierzonym strzałem umieściła piłkę w siatce. Szwedki, które próbowały zdobyć bramkę straciły futbolówkę, a kontratak reprezentacji Polski zakończył się bramką Grzywińskiej, której asystowała Araśniewicz. Swoją szanse miała aktywna w tym spotkaniu Schröder, której uderzenie na rzut rożny wybiła Woźniak.

Podopieczne Marcina Kasprowicza zajęły w grupie trzecie miejsce i odpadły z dalszej rywalizacji.