fbpx

UEFA ma plan na dokończenie europejskich pucharów

Cały czas nie wiemy nie tylko, jak zostanie zakończony sezon w Polsce, ale również w jaki sposób poznamy triumfatorów europejskich pucharów. UEFA ma już plan, który może zostać zatwierdzony jeszcze w tym tygodniu.

Obecnie rozgrywki Ligi Mistrzyń stanęły na etapie ćwierćfinałów. W męskiej Champions League nie udało się natomiast rozegrać wszystkich rewanżów 1/8 finału, tak samo jak w Lidze Europy. Telewizja „Sky Sports” poinformowała, że planem Unii Europejskich Związków Piłkarskich jest zakończenie międzynarodowych rozgrywek klubowych w sierpniu. Na najbliższy czwartek zaplanowane jest zebranie Komitetu Wykonawczego UEFA, natomiast we wtorek odbędzie się spotkanie, w którym udział wezmą przedstawiciele wszystkich 55 krajowych federacji. Europejska piłkarska centrala cały czas poleca wstrzymanie się z kończeniem rozgrywek krajowych, które mogłyby zostać dokończone najpóźniej w sierpniu. W tym miesiącu również mają zostać rozegrane pozostałe starcia pucharowe.

Dowiadujemy się, że wstępny plan zakłada przesunięcie finału Ligi Mistrzów z 30 maja na 29 sierpnia, natomiast finał Europa League z 27 maja na 26 sierpnia. Nie znamy jeszcze daty, kiedy miałby zostać rozegrany kobiecy finał Champions League, który pierwotnie planowany był na 24 maja.

W grze o najważniejsze trofeum żeńskiego futbolu klubowego w Europie pozostało już tylko osiem drużyn. W ćwierćfinałach zmierzą się Olympique Lyon z Bayernem Monachium, Atlético Madryt z Barceloną, Glasgow City z Wolfsburgiem i Arsenal z PSG.

Other Articles

Leave a Reply