fbpx

W białoruskiej lidze w tym sezonie wystąpi… reprezentacja U-19

Mimo że na Białorusi w ostatnich dniach następuje wzrost zachorowań na COVID-19, piłkarskie ligi nadal grają i już niewiele ponad tydzień pozostał do startu rozgrywek kobiecych. Kilka dni temu ustalono terminarz żeńskiej ligi, w której o mistrzostwo kraju rywalizować będzie osiem drużyn.

System rozgrywkowy nie uległ u naszych wschodnich sąsiadów zmianie – Wyszejszaja liha nadal trwać będzie około pół roku i wystartuje w połowie kwietnia. Rozegrane zostaną trzy rundy, co w sumie składać się będzie na 21 ligowych kolejek. Nie zmieniła się również liczba drużyn, lecz względem kampanii 2019 będziemy obserwować trzy nowe ekipy. O mistrzostwo Białorusi w tym roku nie zagrają ZhFK Isłacz-RGUOR, Nadieżda Mohylew i FK Slavyanka Mińsk, których miejsca w najwyższej lidze zajmą Dinamo Mińsk, Dniepr Mohylew oraz drużyna o nazwie ABFF U-19. ABFF to nic innego jak Białoruski Związek Piłki Nożnej, dlatego w rozpoczynających się niebawem rozgrywkach będziemy mogli obserwować rzadko spotykaną sytuację gry młodzieżowej reprezentacji narodowej w regularnych rozgrywkach ligowych. Ma to pomóc utalentowanym piłkarkom naszych wschodnich sąsiadów w zdobywaniu doświadczenia w grze o punkty, a w konsekwencji podniesieniu poziomu piłki na Białorusi.

Oprócz trzech wymienionych ekip o krajowe mistrzostwo będą także rywalizować aktualny mistrz – FK Mińsk, wicemistrz – ZORKA-BDU Mińsk, a także Botsor Brześć, Bobrujczanka Bobrujsk oraz Niemen Grodno. Pierwsza ligowa kolejka zostanie rozegrana w czwartek, 16 kwietnia.

W ubiegłym tygodniu rozlosowano drużyny do terminarza, wobec czego pary na pierwszą serię gier wyglądają następująco:

Botsor Brześć – ZORKA-BDU Mińsk
FK Mińsk – Dniepr Mohylew
Dinamo Mińsk – ABFF U-19
Bobrujczanka Bobrujsk – Niemen Grodno

Na Białorusi według oficjalnych informacji tamtejszego Ministerstwa Zdrowia z dzisiejszego przedpołudnia koronawirusem zaraziło się 1066 osób, 13 z nich zmarło. Kobieca reprezentacja tego kraju w najnowszym rankingu FIFA zajmuje 53. miejsce razem z RPA.

Sezon na Białorusi oficjalnie wystartował 29 marca meczem o Superpuchar, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Other Articles

Leave a Reply