W Polsce walka o utrzymanie, za granicą pierwsze trofeum. Natalia Piątek z Pucharem Austrii!

Natalia Piątek, która zimą zamieniła Sportis KKP Bydgoszcz na austriackie SKN St. Pölten, świętuje dzisiaj swoje pierwsze trofeum wywalczone za granicą. Jej zespół wygrał dzisiaj bowiem w finale Pucharu Austrii z SPG SCR Altach/FFV Vorderland 3:1. Polska bramkarka pojednek ten przesiedziała jednak w całości na ławce rezerwowych.

Bramki mistrzyń Austrii strzegła podstawowa golkiperka tej drużyny, czyli Carina Schlüter. Wilczyce prowadzenie objęły w 13. minucie za sprawą trafienia Sarah Mattner-Trembleau. Już pięć minut później na tablicy wyników zrobiło się 2:0 dzięki celnemu uderzeniu Jasmin Eder. Niemiecka bramkarka St. Pölten nie zdołała zachować dzisiaj czystego konta, bowiem w 35. minucie strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonałą ją Maria Agerholm Olsen.

Po zmianie stron SKN potwierdziło jednak krajową dominację. Spokojną końcówkę starcia finałowego zapewniła im swoją drugą bramką Sarah Mattner-Trembleau. Oprócz Natalii Piątek mieliśmy w tym meczu jeszcze jeden polski akcent. 89 minut w barwach triumfatorek Pucharu Austrii zanotowała bowiem była piłkarka nieistniejących już Unii Racibórz i Zagłębia Lubin – Chorwatka Leonarda Balog.

SKN St. Pölten jest w tym sezonie bliskie sięgnięcia po doblet. W krajowej Bundeslidze zespół Natalii Piątek jest na chwilę obecną liderem z kompletem 13 zwycięstw. Drugi w stawce Sturm Graz, którego barw broni Julia Matuschewski traci do Wilczyc pięć punktów. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek

Puchar Austrii – Finał
SKN St. Pölten – SPG SCR Altach/FFV Vorderland 3:1 (2:1)
Mattner-Trembleau 13′, 77′, Eder 18′ – Agerholm Olsen 35′

Natalia Piątek wreszcie zadebiutowała w Austrii, St. Pölten pewnie kroczy po mistrzostwo