Wicekapitan Czarnych na dłużej w Sosnowcu

Czarni Antrans Sosnowiec poinformowali dzisiaj o przedłużeniu kontraktu ze swoją wicekapitan. Nowy, dwuletni kontrakt z ekipą z Zagłębia podpisała Andrea Horváthová.

Reprezentantka Słowacji występuje w barwach Lokomotywy już od niemal siedmiu lat. Przez ten czas udało jej się z Czarnymi sięgnąć po jedno mistrzostwo oraz dwa Puchary Polski. 27-letnia defensorka cały czas jest ważnym punktem zespołu z Sosnowca. W tym sezonie Andrea Horváthová zanotowała na poziomie Orlen Ekstraligi komplet 20 spotkań. Udało jej się strzelić jedną bramkę. Doświadczona obrończyni jest także wicekapitanką Czarnych.

Andrea Horváthová jest także regularnie powoływana do reprezentacji Słowacji. W ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata piłkarka Czarnych Antrans Sosnowiec zagrała w siedmiu z ośmiu meczów swojej kadry. Pięć z nich rozpoczynała w wyjściowej jedenastce. Nasze południowe sąsiadki nie zdołały awansować na Mundial. Słowaczki w swojej grupie kwalifikacyjnej zajęły przedostatnie, czwarte miejsce z ośmioma punktami na koncie. 

Czarni Sosnowiec na dwie kolejki przed końcem sezonu w Orlen Ekstralidze plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Po 20 meczach podopieczne Anny Szymańskiej mają na swoim koncie 29 punktów. W najbliższy weekend Lokomotywa zmierzy się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Sportisem KKP Bydgoszcz.

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz