fbpx

Wielki pech piłkarki Górnika Łęczna. Nie pojedzie na mistrzostwa Europy

Trener Marcin Kasprowicz zmuszony został do dokonania zmiany na liście piłkarek powołanych na mistrzostwa Europy U-17, które już w tę niedzielę rozpoczną się w Estonii. Kontuzjowaną Annę Gliszczyńską zastąpiła awaryjnie Kinga Wyrwas.

O wielkim pechu może mówić utalentowana napastniczka Górnika Łęczna. Gliszczyńska znalazła się bowiem na pierwotnej liście powołanych, lecz uraz wykluczył ją z udziału w młodzieżowym EURO. 17-letnia atakująca w tym sezonie na poziomie Orlen Ekstraligi wystąpiła w pięciu spotkaniach.

Na ogromnym pechu swojej starszej o rok koleżanki skorzystała podstawowa piłkarka Sportisu KKP Bydgoszcz. Kinga Wyrwas jest w tym sezonie ważnym punktem ekipy, która broni się przed spadkiem z najwyższego szczebla. Jej dorobek z obecnej kampanii to 2 gole strzelone w 17 rozegranych meczach. 16-latka znakomitą skutecznością popisała się również w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-17. Wystąpiła tam w trzech spotkaniach, notując aż 6 trafień.

Zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17 rozpoczęło się w niedzielę, 7 maja w podwarszawskim Pruszkowie. W tym tygodniu podopieczne Marcina Kasprowicza wylecą do Estonii, gdzie na turnieju finałowym mistrzostw Europy czekają je co najmniej trzy mecze. W ramach grupy B młode Biało-Czerwone zagrają kolejno z Anglią, Francją i Szwecją. Szczegółowy terminarz spotkań EURO U-17 publikowaliśmy TUTAJ. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z obu grup.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Andrea Horvathova
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Ewelina Kamczyk

Comments (2)

  1. Jebac górnika

    I dobrze

Leave a Reply