[WIDEO] Zobacz skrót półfinału Ligi Mistrzyń: FC Barcelona – Chelsea

Wczoraj wieczorem FC Barcelona wywalczyła sobie przepustkę do finału UEFA Women’s Champions League. Duma Katalonii w rewanżowym starciu z Chelsea zremisowała na Spotify Camp Nou 1:1, co wystarczyło mistrzyniom Hiszpanii do awansu. W Londynie Barça w pierwszym meczu wygrała bowiem 1:0.

Do pojedynku przed własną publicznością Blaugrana przystępowała będąc w korzystniejszej sytuacji i pierwszy gol padł już w 8. minucie. Caroline Graham Hansen pomogła sobie jednak ręką w przyjęciu piłki w polu karnym, przez co jej trafienie nie mogło zostać uznane.

Na prawidłowe gole ponad 72 tysiące kibiców zgromadzonych na Camp Nou musiało więc czekać ponad godzinę gry. Nieskuteczność Barcelony przerwała wspomniana już Hansen po podaniu Aitany Bonmatí, finalizując tym samym szybki atak gospodyń. Odpowiedź The Blues przyszła już cztery minuty później, kiedy obroniony przez Sandrę Paños strzał Sam Kerr celnie dobiła Guro Reiten. To jednak wszystko, na co stać było podopieczne Emmy Hayes. Z awansu cieszyły się więc piłkarki ze stolicy Katalonii.