fbpx

Większość Polek czeka przymusowa pauza, tylko Frauen Bundesliga zwleka z zawieszeniem rozgrywek

Informowaliśmy już o zawieszeniu kilku europejskich lig, w których występują Polki. Jako pierwsze z gry w najbliższym czasie zrezygnowały Włochy, niedługo później Hiszpania i Francja. Do tego grona wczoraj dołączyły także Anglia, Norwegia i częściowo Niemcy czyli pozostałe kraje, w których występują nasze rodaczki.

Na Wyspach najbardziej znaną przedstawicielką naszego kraju jest występująca w West Hamie United Wiktoria Kiszkis, która w tym sezonie zdołała już zadebiutować w Women’s Super League. Jej klubową koleżanką jest także inna reprezentantka Polski U-17, Wiktoria Fronc. W akademii Bristol City występuje natomiast Zosia Pears. Na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii również mamy swoje przedstawicielki – bramkarkę Danielę Kosińską (Aston Villa) oraz Sarę Guzowską w akademii London City Lionesses. Żadna z wymienionych co najmniej do 3 kwietnia nie wystąpi w meczu o punkty, bowiem rozgrywki na Wyspach zostały zawieszone.

Jeszcze większą „polską kolonię” mamy w Niemczech. Agata Tarczyńska z VfL Wolfsburg II, Julia Matuschewski z FC Saarbrücken oraz Michelle Biskup z Borussii Mönchengladbach – występujące w 2. Frauen-Bundeslidze Polki na pewno nie zagrają co najmniej do 26 marca. To decyzja niemieckiego związku, który jednocześnie cały czas zwleka z oficjalnym zawieszeniem rozgrywek na najwyższym szczeblu. Ewa Pajor, Patrycja Balcerzak, Agnieszka Winczo (kontuzjowana) oraz Małgorzata Mesjasz nie mają zatem pewności, czy będą musiały wyjść na boisko w najbliższym czasie. Na chwilę obecną odwołany został tylko jedyny zaplanowany na ten weekend mecz Frauen Bundesligi pomiędzy FC Köln a USV Jena. Dalsze decyzje zostaną podjęte dopiero w przyszłym tygodniu.

Za tydzień miały zostać zainaugurowane rozgrywki w Norwegii, gdzie na drugim szczeblu występuje aktualna reprezentantka Polski U-19 Milena Kokosz. Skrzydłowa reprezentująca Åsane Fotball podobnie jak większość jej rodaczek z lig zagranicznych również będzie musiała poczekać na najbliższy mecz, gdyż i Norwegia, w której odnotowano ponad 800 zakażeń koronawirusem zdecydowała się zawiesić rozgrywki.

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply