Mecz zmarnowanych szans. Włochy remisują z Islandią

Angielski turniej przyzwyczaił nas do szybko zdobywanych goli. Nie inaczej byłą dziś w Manchesterze gdzie Islandia zdobyła gola po niespełna 180 sekundach, ale zwycięstwa nie dowiozła do końca, remisując 1:1.

Dość nieoczekiwanie bardzo wysoko, i agresywnie już od początku zaatakowały Islandki, czego skutkiem była bramka zdobyta tuż po wznowieniu piłki rzutem z autu. Karólína Lea Vilhjálmsdóttir wykorzystała dobre podanie z bocznej strefy boiska i pokonała Laurę Giuliani już w trzeciej minucie spotkania.

Po zdobytej bramce, podopieczne Þorsteinna Halldorssona zdecydowanie się cofnęły, szukając możliwości gry z kontrataku. Włoszki natomiast zaczęły częściej zagrażać bramce Sandry Sigurdardóttir, ale nie przyniosło to skutku w postaci bramki, a tych w pierwszej połowie było przynajmniej sześć.

Co się nie udało w 60. minucie Alexandra Jóhannsdóttir z trzech metrów, udało się minutę później Valentinie Bergamaschi po drugiej stronie boiska. Dobre, długie podanie z głębi pola idealnie spada na nogę Bergamaschi, a tej nie wypadało takiego podania zepsuć strzałem niecelnym.

W 73. minucie Barbara Bonansea miała dobrą okazję na gola po kiksie w defensywie Islandii, ale z pomocą Sigurdardóttir przyszedł słupek. To był ważne minuty przetrwania dla Islandii. Piłkarki z Półwyspu Apenińskiego w ciągu kilku chwil poważnie zagroziły trzy razy ich bramkarce, ale wynik pozostawał bez zmian, co można było w tym momencie uznać za sporą niespodziankę.

W końcówce spotkania to reprezentantki Islandii wrzucił piąty bieg, poważnie zagrażając  Giuliani, łącznie z “piłką meczową” którą fatalnie z dziesiątego metra skiksowała Vilhjálmsdóttir.