Konat i Mesjasz z debiutami we Włoszech, asysta i MVP Padilli-Bidas [POLKI PO WEEKENDZIE]

W ostatni weekend sierpnia kolejne ligi, w których występują piłkarki z naszego kraju rozpoczęło sezon. Krajowe granie na najwyższym szczeblu wystartowało choćby we Włoszech.

W Serie A mamy w tym sezonie dwie swoje przedstawicielki. Pisaliśmy już TUTAJ o nieudanym debiucie w tych rozgrywkach Małgorzaty Mesjasz. Swój premierowy występ w Italii zanotowała także Katarzyna Konat. Nowa obrończyni Pomigliano Calcio zanotowała kilka ważnych interwencji w obronie, lecz nie wystarczyło to do pokonania wicemistrzyń kraju. AS Roma triumfowała na terenie “Panter” 2:0.

Znakomity występ zanotowała w Szwajcarii natomiast Natalia Padilla-Bidas. Choć w statystykach reprezentantka Polski ma zapisaną tylko jedną asystę w wygranym aż 6:0 pojedynku, jej postawa przeciwko Yverdon została doceniona. 19-latka została uznana MVP ligowego starcia. Do tytułu najlepszej piłkarki meczu nominowana była też w Szkocji Kinga Kozak. Zagłosowało na nią jednak tylko 17,1% fanów, wobec czego tytuł ten zgarnęła Emily Whelan.

Pełen raport z występów Polek grających na najwyższych szczeblach za granicą:

Austria

Julia Matuschewski (Sturm Graz) – 90 minut w wygranym 3:0 meczu z SPG Union Kleinmünchen/FC Blau-Weiß Linz

Francja

Paulina Dudek (PSG) – 90 minut w przegranym 0:1 meczu Superpucharu Francji z Olympique Lyon (więcej TUTAJ)

Rosja

Gabriela Grzywińska (Zenit Sankt Petersburg) – od 44. minuty w wygranym 2:0 meczu z FK Krasnodar (więcej TUTAJ)

Szkocja

Daniela Kosińska (Hibernian) – na ławce w wygranym 3:1 meczu z Dundee United

Kinga Kozak (Glasgow City) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Aberdeen

Szwajcaria

Natalia Padilla-Bidas (Servette FCCF) – 67 minut i asysta w wygranym 6:0 meczu z Yverdon-Sport FC

Oliwia Woś (FC Zürich) – 90 minut w wygranym 7:0 meczu z FC Rapperswil-Jona

Szwecja

Kayla Adamek (Vittsjö GIK) – od 88. minuty w zremisowanym 1:1 meczu z IFK Kalmar

Włochy

Katarzyna Konat (ASD Pomigliano Calcio) – 90 minut w przegranym 0:2 meczu z AS Roma

Małgorzata Mesjasz (AC Milan) – 90 minut w przegranym 1:3 meczu z Fiorentiną (więcej TUTAJ)