fbpx

Sparing: Udany pierwszy sparing Stomilanek!

W Radomiu w spotkaniu sparingowym HydroTrucku ze Stomilankami Olsztyn zwyciężyły gościnie 2:1. W barwach beniaminka Orlen Ekstraligi wystąpiła Olga Zubczyk, która przebywa w klubie na testach – przygotowany przez nas artykuł na ten temat dostępny jest pod TYM LINKIEM.

Zarówno dla HydroTrucku Radom, jak i dla Stomilanek Olsztyn był to pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Zespół z południa województwa mazowieckiego miał doskonałe otwarcie meczu, bowiem już w 3. minucie gry zespół na prowadzenie wyprowadziła Wioletta Tkaczyk. “Jedenastkę” dla swojej drużyny wypracowała Maryna Pohribniak po dobrej akcji indywidualnej. W pierwszej odsłonie tego pojedynku dużo było walki w środkowej części boiska, niewiele sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska. Mimo to olsztyniankom udało się doprowadzić do wyrównania tuż przed zejściem do szatni.
Po zmianie stron gry inicjatywę przejęła ekipa beniaminka Orlen Ekstraligi, drużyna przyjezdna miała wyraźną przewagę, co jednak nie przekładało się na zmianę wyniku spotkania. Zanim Stomilanki zdobyły zwycięską bramkę, szansę na wyjście na prowadzenie miały gospodynie, w sytuacji sam na sam z Sikorą znalazła się Klaudia Żabicka, jej strzał był jednak niecelny. Niewykorzystana szansa zemściła się w 90. minucie gry, kiedy to gola na wagę zwycięstwa zdobyła olsztyńska juniorka, Julia Dymczyk – wychowanka Akademii Piłkarskiej Młodych Stomilanek. Dla tej młodej piłkarki był to debiutancki występ w seniorskim zespole, jej trafienie dało zwycięstwo, które optymistycznie podsumowuje zakończenie czterodniowego obozu przygotowawczego.
W zespole ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, oprócz Zubczyk, wystąpiła jeszcze jedna zawodniczka testowana oraz cztery juniorki. W zestawieniu HydroTrucku swoją szansę otrzymały również młode zawodniczki, które dopiero wchodzą do seniorskiego futbolu.

Olsztynianki w przyszłym tygodniu czeka kolejne sparingowe granie, tym razem na wyjeździe z Energą Checz Marcus Gdynia. Z kolei radomianki w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na własnym obiekcie podejmą Diamenty Warszawa.
W pierwszej wiosennej kolejce Orlen Ekstraligi Stomilanki zmierzą się na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław, HydroTruck Radom, również w roli gospodyń, zagra z Bielawianką Bielawa.

Sparing
HydroTruck Radom – KKP Stomilanki Olsztyn 1:2 (1:1)
Tkaczyk 3′ (k) – Kałużna 45′, Dymczyk 90′

Stomilanki: (skład wyjściowy) Sikora – Żukowska, Kędzia, Zubczyk, Taranowska, Sokołowska, Kałużna, zawodniczka testowana, Osajkowska, Kamala, Brown (wystąpiły również: Krajewska, Czarnecka, Czepanko, Dymczyk, Frydrych, Soliwoda)

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
Aleksandra Sudyk

Leave a Reply