fbpx

Ambitne plany Realu Madryt, podstawowa reprezentantka Hiszpanii o krok od „Królewskich”

Tego lata hiszpańskie CD Tacón oficjalnie zmieni się w kobiecy Real Madryt. Przedstawiciele słynnego klubu rozglądają się za wzmocnieniami drużyny na nowy sezon, by już od początku funkcjonowania pod nowym szyldem „Królewscy” także w żeńskim futbolu należeli do krajowej czołówki.

Laura Alapont, dziennikarka hiszpańskiego radia „Marca” podała, że Real prowadzi zaawansowane negocjacje z Martą Correderą, prawą pomocniczką reprezentującą od dwóch lat barwy Levante. W tym sezonie dla trzeciej drużyny Primera División Iberdrola 28-latka rozegrała 15 spotkań, w których strzeliła 2 bramki. Co ciekawe, w przeszłości grała już dla dwóch największych – przynajmniej w męskim futbolu – rywali Realu Madryt, czyli Atlético oraz Barcelony. Piłkarka pochodzi zresztą z Katalonii, rozegrała nawet kilka nieoficjalnych meczów towarzyskich w barwach tego regionu. Dwa sezony spędziła także w Anglii, występując w Arsenalu.

Marta Corredera to podstawowa reprezentantka Hiszpanii. W narodowych barwach zanotowała już ponad 70 spotkań, a polscy kibice mogą ją pamiętać z listopadowego meczu w Lublinie, kiedy zanotowała pełne 90 minut w meczu przeciwko naszej reprezentacji. Biało-czerwonym udało się wówczas zremisować z Hiszpankami 0:0.

Real Madryt jest również poważnie zainteresowany klubową koleżanką Corredery z Levante, pomocniczką Maitane López, a także grającą w Realu Sociedad napastniczką Nahikari Garcíą, lecz w przypadku tych dwóch piłkarek droga do sfinalizowania transferu jest zdecydowanie dłuższa.

Other Articles

Leave a Reply