Bramka Gabrieli Grzywińskiej, Zenit wygrywa z Rubinem Kazań

Gabriela Grzywińska strzeliła dzisiaj swoją drugą bramkę w rosyjskiej Superlidze. Reprezentantka Polski otworzyła wynik wygranego przez Zenit Sankt Petersburg 2:0 starcia 20. kolejki z Rubinem Kazań.

25-latka jest po przenosinach do Rosji pewnym punktem swojej drużyny. Polka po raz kolejny wybiegła w podstawowym składzie wiceliderek rosyjskiej ekstraklasy. Zenit na prowadzenie wyszedł w 20. minucie. Akcja przebiegała lewym skrzydłem, a Grzywińska świetnie podłączyła się z głębi pola. Po nieudanym dośrodkowaniu, piłka odbiła się od nogi jednej z piłkarek Rubina i zmierzała w prawą stronę, gdzie nie było żadnej zawodniczki. Wykorzystała to reprezentantka Polski, która najszybciej dopadła do “bezpańskiej” piłki i oddała strzał bez przyjęcia. Futbolówka musnęła jeszcze kilka nóg i odbijając się od słupka, zatrzepotała w siatce.

Zenit długo był nieskuteczny i prowadził tylko jedną bramką, co z uwagi na fakt, iż Rubin jest ostatni w tabeli, mogło niepokoić ich sympatyków. W poprawieniu ofensywnych poczynań miała pomóc wprowadzona na plac gry w 69. minucie była piłkarka Medyka Konin Anastasia Shuppo. Gabriela Grzywińska dograła całe spotkanie do końca, choć po faulu z 82. minuty potrzebowała pomocy medycznej. Rywalka najpierw nieprzepisowo ją zatrzymała, a następnie jeszcze nadepnęła na kostkę reprezentantki Polski. Grzywińskiej pomogli jednak szybko medycy, dzięki czemu nasza rodaczka mogła kontynuować grę. W samej końcówce przyjezdne zdołały jeszcze powiększyć prowadzenie. Wynik meczu na 2:0 ustaliła uderzeniem zza pola karnego 18-letnia Nika Belova.

Zespół Gabrieli Grzywińskiej po dwudziestu kolejkach Superligi ma na swoim koncie 47 punktów, tracąc 8 “oczek” do liderującego Lokomotiwu Moskwa. Podium uzupełnia CSKA Moskwa, znajdujące się siedem punktów za Zenitem. Na czwartym miejscu w tabeli jest natomiast Zvezda Perm, której zwycięstwo 1:0 nad FK Krasnodar zapewniła dzisiaj swoim golem była piłkarka Olimpii Szczecin i Górnika Łęczna – Nataliia Hryb.

Superliga – 20. kolejka
Rubin Kazań – Zenit Sankt Petersburg 0:2 (0:1)
Grzywińska 20′, Belova 90′

Gabriela Grzywińska w końcówce potrzebowała pomocy medycznej, lecz dograła mecz do końca