Czarne na piątkę

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Ekstraligi kobiet spotkały się aktualny mistrz Polski i beniaminek. Po zaciętym spotkaniu Czarne wracają do Sosnowca z trzema punktami, zwyciężając 5:0.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando drużyny gości. Już w 6. minucie spotkania po efektownym strzale z 20 metrów Martyny Wiankowskiej Czarne objęły prowadzenie. Drużyna z Sosnowca rozwijała kolejne akcje, starając się podwyższyć wynik, natomiast Rekord szukał okazji w kontrach i ambitnie walczył o wyrównanie. Świetnie prezentowała się w bramce Rekordu Klaudia Ciupa, znakomicie broniąc m.in. w sytuacjach sam na sam z Agnieszką Jędrzejewicz i Nikol Kaletką. Skapitulowała dopiero w 44. minucie w pojedynku jeden na jeden z Dorotą Hałatek.

Druga połowa zaczęła się od ambitnych ataków Rekordu. Stopniowo jednak zaznaczała się przewaga mistrzyń Polski. W 60. minucie po kombinacyjnej akcji sam na sam z Ciupą znalazła się Kinga Kozak i Czarne prowadziły 3:0. Okazji na podwyższenie prowadzenia nie brakowało: strzał z dystansu Wiankowskiej minimalnie minął słupek, a przy trafieniu Zofii Buszewskiej sędzia pokazała pozycję spaloną. Gdy w 74. minucie drugą żółtą kartką napomniana została Klaudia Nowacka, Czarne zdominowały spotkanie. W 82. minucie z linii pola karnego technicznym strzałem pod poprzeczkę Ciupę pokonała Sanda Malesević. Rekord mimo osłabienia walczył do końca i próbował ambitnie zdobyć bramkę honorową. Na sam koniec spotkania po ładnym strzale wynik ustaliła Kinga Kozak. W 86. minucie na boisku w drużynie Czarnych pojawiła się powracająca po ponad rocznej przerwie Klaudia Olejniczak.

Rundę jesienną Czarne kończą na trzecim miejscu tabeli, mając trzypunktową stratę do prowadzącego Górnika Łęczna i punkt do drużyny z Łodzi. Rekord natomiast spędzi przerwę zimową w strefie spadkowej.