Czołowa obrończyni Ekstraligi obiera kierunek na północ

Patrícia Fischerová zamienia Zagłębie Dąbrowskie na Kalmar. Wieloletnia reprezentantka Słowacji po siedmiu latach w Czarnych Sosnowiec przenosi się na południe Szwecji.

Przeciętnemu czytelnikowi nazwa miasta Kalmar zapewne nie mówi wiele; ci zainteresowani zagranicznym futbolem pamiętają być może, że w roku 2008 miejscowa męska drużyna zdobyła mistrzostwo Szwecji. Niegdyś – graniczne miasto i ważna forteca na granicy szwedzko-duńskiej; upamiętniona w nazwie tzw. wojny kalmarskiej, jednego z wydarzeń, które w XVIII wieku pokrzyżowały mocarstwowe ambicje Szwecji i mocno podniosły znaczenie Królestwa Danii. Obecnie miasto stawia na rozwój techniki przyjaznej środowisku, słynie też z jednego z najdłuższych mostów lądowych w Europie.

W Damallsvenskan (najwyższej klasie rozgrywkowej) miasto reprezentuje IFK Kalmar. Drużyna jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek i po 15 spotkaniach zajmuje w 14-zespołowej lidze 11. miejsce z dorobkiem 9 punktów (Damallsvenskan tak jak męska Allsvenskan grają systemem wiosna-jesień i zaczęły rozgrywki 26 marca). Jak poinformowała słowacka federacja, półtoraroczny kontrakt z IFK Kalmar podpisała Patrícia Fischerová.

Znana z występów w Czarnych obrończyni występowała też w barwach 1.FC Katowice i Zagłębia Lubin. Z drużyną z Sosnowca zdobyła mistrzostwo Polski w sezonie 2020-21 oraz Puchar Polski w latach 2021 i 2022. O meandrach swojej kariery opowiedziała nam kilka miesięcy temu w wywiadzie.

Inne wiadomości

Dodaj komenntarz