Wymarzony start sezonu w wykonaniu Ewy Pajor!

W ten weekend ruszył nowy sezon niemieckiej Frauen Bundesligi. O obronę mistrzowskiego tytułu walczy VfL Wolfsburg, który efektownie wszedł w kampanię 2022/2023. “Wilczyce” rozgromiły przed własną publicznością SGS Essen 4:0, a Ewa Pajor popisała się dwoma golami i asystą.

Najlepsza strzelczyni w historii reprezentacji Polski rozpoczęła to starcie w wyjściowej jedenastce. Poza kadrą Wolfsburga była z kolei nadal kontuzjowana Katarzyna Kiedrzynek (więcej o jej urazie pisaliśmy TUTAJ).

Ewa Pajor do strzelenia premierowego gola w tym sezonie Bundesligi potrzebowała niecałego kwadransa. Po dograniu Jill Roord pierwsze uderzenie naszej rodaczki zostało zablokowane, lecz już dobitka okazała się skuteczna. Prowadzenie mistrzyń Niemiec pięć minut przed przerwą powiększyła Alexandra Popp. Nie był to jednak ostatni gol w pierwszej połowie. Trafienie “do szatni” zdołał bowiem Tabea Waßmuth, która szczęśliwie wykorzystała dośrodkowanie z prawego skrzydła Ewy Pajor.

Reprezentantka Polski strzelanie zakończyła w 70. minucie trafiając z bliskiej odległości o fatalnym błędzie defensywy gości. Katharina Piljić nie trafiła w futbolówkę, przez co nasza rodaczka bez najmniejszych problemów z metra umieściła ją w pustej bramce. Grająca od tego sezonu z numerem 9 na plecach Ewa Pajor, na placu gry przebywała do 75. minuty. Na ostatni kwadrans w jej miejsce pojawiła się z ławki rezerwowych Rebecka Blomqvist.