Grembach Łódź z drugą wygraną na Klubowych Mistrzostwach Świata, Salwadorki pokonane

Tylko raz na trwających Klubowych Mistrzostwach Świata w beach soccerze przegrał jak dotąd Grembach Łódź. Zdobywczynie Pucharu Polski w trzecim meczu grupowym wygrały 2:0 z Barra de Santiago FC.

Pierwsza tercja nie przyniosła goli. Brązowe medalistki mistrzostw Polski pierwszego gola strzeliły w 15. minucie. Prowadzenie naszym rodaczkom dała celnym uderzeniem z rzutu wolnego Adriele Rocha. To właśnie Brazylijka została również autorką drugiego trafienia. Popularna “Adri” w ostatniej części meczu popisała się efektowną przewrotką. Ten gol z 31. minuty ustalił rezultat pojedynku z mistrzyniami Salwadoru na 2:0 dla łodzianek.

Po trzech rozegranych meczach Grembach ma na swoim koncie 6 punktów, dokładnie tyle samo co ich dzisiejsze rywalki. W tabeli prowadzi zespół Lazo Apego Kitakyūshū. Mistrzynie Japonii rozegrały już cztery pojedynki, z czego trzy udało im się wygrać. Rywalizacja na rozgrywanych w Cagliari Klubowych Mistrzostwach Świata zakończy się jutro. Grembach Łódź o godzinie 16:30 stanie naprzeciw aktualnym mistrzyniom Polski. FC10 Zgierz słabo spisuje się na włoskim turnieju. Złote medalistki rywalizacji w naszym kraju zajmują ostatnie miejsce w tabeli i jako jedyne mają komplet trzech porażek.

Women’s World Winners Cup – grupa A (3. mecz)
Grembach Łódź – Barra de Santiago FC 2:0
Rocha 15′, 31′

Grembach Łódź: Karolina Palacios, Ana Beatriz Ribeiro – Bárbara Colodetti, Katarzyna Borowiec, Noele Bastos, Paulina Kościecha, Katarzyna Gozdek, Adriele Rocha, Wiktoria Kaczmarek, Dagmara Suskiewicz, Natalia Bartczak, Magdalena Szpera