Hmírová z golem w meczu z Węgrami. Zagrały także Fischerová, Horváthová oraz Sluková

Patrícia Hmírová otworzyła wczoraj wyniki spotkania na Stadionie im. Rudolfa Illovszky’ego. Słowacja pokonała Węgry 2:1.

Mecz prowadzony pod dyktando naszych południowych rywali. Ilość stwarzanych sytuacji nie przekładała się jednak na bramki. A nerwowość, jaka wkradała się w szeregi obu reprezentacji studziła bułgarska sędzia Hristiyana Guteva. Pierwsza do notesu sędziego trafiła Dominika Škorvánková, za faul na rywalce. Kilka chwil później notes uzupełniła Barbara Tóth.

Dopiero w 68. minucie Hmírová otworzyła wynik spotkania i sędzia poza kartkami uzupełniła swoje sprawozdanie o strzelca gola. Coraz więcej nieporadności w ekipie prowadzonej przez Edinę Herincsne Markó spowodowało kolejną kartką dla Bernadett Zágor, która dwie minuty później została zmieniona.

Gospodarzom ewidentnie piłka przeszkadzała, oddały w całym meczu zaledwie trzy strzały na bramkę przeciwniczek.

W 80. minucie wynik podwyższyła Mária Mikolajová i kiedy wszyscy już niemal kończyli spotkanie, i zbierali się do domów, węgierki wbiły honorowego gola. W 92. minucie Sára Pusztai przechytrzyła Marię Korenčiovą, niestety dla gospodarzy do remisu brakło szczęścia i czasu.

W eliminacyjnym meczu poza Hmírovą występującą w Górniku Łęczna wystąpiły także:
* Patrícia Fischerová (Czarni Sosnowiec) – 90 minut
* Andrea Horváthová (Czarni Sosnowiec) – 90 minut
* Veronika Sluková (Czarni Sosnowiec) – zmieniła Škorvánková w 90 minucie.

W tabeli grupy “F” przewodzi Szwecja z trzynastoma punktami, ustępuje jej ilością goli Islandia, która ma mecz mniej.  Słowacja z siedmioma punktami jest trzecia, również ma rozegranych pięć spotkań. Oba zespoły spotkają się na Słowacji za około miesiąc.  Czwarte są węgierki także z siedmioma punktami.  Ostatnie miejsce i zero punktów ma Łotwa.