Liderki Orlen Ekstraligi zagrają w poniedziałek. Mecz w TVP Sport

Aż do poniedziałku, 15 maja potrwa 21. kolejka Orlen Ekstraligi. Tego dnia odbędzie się mecz GKS-u Katowice ze Śląskiem Wrocław. Pojedynek ten będzie na żywo transmitowany w TVP Sport.

Podopieczne Karoliny Koch są na najlepszej drodze w kierunku mistrzostwa Polski. GieKSa dzięki wczorajszej wygranej 3:1 z obrończyniami tytułu z Łodzi, zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem trzypunktową przewagę nad TME SMS-em. Tylko poważna wpadka na finiszu sezonu pozbawiłaby katowiczanki historycznego triumfu w Orlen Ekstralidze.

Pierwotnie mecz GKS-u ze Śląskiem Wrocław miał odbyć się w niedzielę, 14 maja o godzinie 13:00. Dzisiaj śląski klub poinformował jednak, że Departament Piłkarstwa Kobiecego PZPN wskazał nowy termin tego starcia. GieKSa przed własną publicznością podejmie WKS w poniedziałek, 15 maja o godzinie 17:45. Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych katowickiego zespołu, zmiana daty rozegrania spotkania została dokonana na wniosek TVP Sport, która to stacja będzie transmitowała na żywo ten pojedynek zamykający 21. kolejkę Orlen Ekstraligi.

Śląsk Wrocław na dwa mecze przed końcem sezonu plasuje się na 7. miejscu w tabeli. W najbliższych tygodniach piłkarki Piotra Jagieły będą jeszcze walczyły z Czarnymi Antrans Sosnowiec o 6. lokatę. Obie te drużyny mają bowiem na swoim koncie po 29 punktów. Oprócz pojedynku z liderkami z Katowic, ekipa z Dolnego Śląska ma w planach również domowe starcie z Pogonią Szczecin.

Inne wiadomości

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Martyna Wiankowska

Dodaj komenntarz