Natalia Padilla-Bidas gra dalej w Lidze Mistrzyń!

Szwajcarskie Servette pokonało 1:0 mistrzynie Finlandii – Åland United w meczu finałowym 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzyń w grupie 5. Drużyna Natalii Padilli-Bidas awansowała tym samym do drugiej rundy kwalifikacji, gdzie czeka je dwumecz, który wyłoni uczestniczki fazy grupowej.

Ekipa z Genewy przed trzema dniami w swoim półfinale skromnie pokonała północnoirlandzki Glentoran. Duży w tym udział miała reprezentantka Polski, która zanotowała asystę przy jedynym golu. Obejrzeć ją możecie TUTAJ. Dzisiaj także do awansu mistrzyniom Szwajcarii wystarczyła jedna bramka. Jej autorką w doliczonym czasie pierwszej połowy została Laura Felber. 20-latka wykorzystała wrzutkę z rzutu rożnego autorstwa Alyssy Lagonii.

Padilla-Bidas najbliżej strzelenia gola była w 71. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła oddała strzał głową. Jej próba nie poszybowała jednak w światło bramki. Polka zanotowała pełen występ, a Servette zdołało dotrzymać jednobramkową przewagę do końcowego gwizdka, co dało im awans do kolejnego etapu.

Servette swojego rywala w 2. rundzie eliminacji pozna podczas jutrzejszego losowania. Pierwsze starcia tego etapu zaplanowano na 31 sierpnia i 1 września, natomiast rewanże odbędą się 8 i 9 września. Triumfatorzy dwumeczów zapewnią sobie grę w fazie grupowej UEFA Women’s Champions League.

Liga Mistrzyń – 1. runda kwalifikacji (grupa 5 – Finał)
Servette FC Chênois – Åland United 1:0 (1:0)