Oficjalny debiut Weroniki Zawistowskiej, FC Köln gromi w Pucharze Niemiec

Weronika Zawistowska zadebiutowała w oficjalnym meczu 1. FC Köln. Beniaminek Frauen Bundesligi rozbił w 1. rundzie Pucharu Niemiec czwartoligowy TSG Lütter aż 7:0, awansując tym samym do kolejnego etapu. Poza kadrą klubu z Kolonii znalazła się natomiast kontuzjowana ostatnio Adriana Achcińska.

Była piłkarka SMS-u Łódź urazu nabawiła się tuż przed ubiegłotygodniowym sparingiem z Twente Enschede. Jak ustaliliśmy, kontuzja stopy nie jest poważna i piłkarka powinna niebawem być w pełni sprawna. FC Köln mierzyło się dzisiaj z o wiele niżej notowanymi rywalkami, zatem nie było potrzeby wystawiania reprezentantki Polski, która dostała jeszcze czas na odpoczynek. W pierwszym składzie wybiegła natomiast wypożyczona z Bayernu Monachium Weronika Zawistowska, która dobrze spisywała się podczas letnich przygotowań.

Żeńska drużyna “Kozłów” wyszła na prowadzenie już w 11. minucie za sprawą celnego strzału Peggy Kuznik. Dwadzieścia minut później podwyższyła Sharon Beck, a przed przerwą do siatki udało się trafić także Eunice Beckmann. Po zmianie stron skuteczność gości nie ustawała. Jako pierwsza w drugiej części gry na listę strzelczyń wpisała się Alicia-Sophie Gudorf. Po niej dwukrotnie z gola cieszyła się doświadczona Mandy Islacker, której trafienia przedzielił jeszcze gol Amber Barrett.

Zawistowska zanotowała pełen występ, a FC Köln spokojny awans. Rywala w kolejnej fazie Pucharu Niemiec piłkarki z Kolonii poznają po losowaniu, które odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia o godzinie 14:00.