Szybki gol oraz skuteczna defensywa – oto przepis na Hiszpanki

Szybkie otwarcie meczu przez Bühl tylko rozdrażniło Hiszpanię. Ale “tiki-taka” dziś nie dawała rady, twardo grającym Niemkom. Drugi gol w pierwszej połowie tylko pozwolił kontrolować całą resztę spotkania przez nasze zachodnie sąsiadki.

Atomowe otwarcie meczu w wykonaniu naszych zachodnich sąsiadek zafundowała… Sandra Paños. Jej błąd przy wyprowadzaniu piłki bezlitośnie wykorzystała już w trzeciej minucie Klara Bühl, dając prowadzenie 1:0.

Hiszpanki bardzo szybko mogły odpowiedzieć, ale Lucía García minimalnie przestrzeliła. Choć minęła już Merle Frohms, kąt oddawania strzału okazał się zbyt duży i piłka wylądowała tylko na bocznej siatce.

Kiedy wydawało się, że mecz pomału kontroluje Hiszpania, i gol jest tylko kwestią czasu, to właśnie podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg “ukuły” drugi raz. Świetne wykończenie rzutu rożnego w wykonaniu Alexandry Popp dało podwyższenie wyniku. Strzał głową idealnie skierowany w miejsce, w której nie było Paños.

W 80. minucie Tabea Wassmuth ulokowała piłkę w bramce po raz trzeci tego wieczoru, ale sędzia boczna dobrze ustawiona zauważyła spoty offside, i Stéphanie Frappart gola uznać nie mogła. Całą drugą część gry Niemki dobrze kontrolowały i wybijały Iberyjki z rytmu. Hiszpania sporo grała piłką, wymieniała sporo podań, ale koniec końców nie wiele to dawało. Jeśli ktoś popatrzyłby na statystyki tego meczu, na pewno dziwiłby się wynikiem. Wiemy jednak, że tę najważniejszą statystykę po swojej stronie miały reprezentantki Niemiec.