Na kłopoty Pernille Harder

Popołudniowe spotkanie w grupie “B” musiało sporo ważyć. Obie ekipy długo się badały, ale kiedy Dunki wcisnęły piąty bieg, nie pozostało nic innego jak wygrać to spotkanie. Ostatecznie tylko 1:0, ale przedłużające szanse na awans do kolejnej fazy angielskiego turnieju.

Spotkanie, które prowadziła rumuńska sędzia Iuliana Demetrescu lepiej zaczęły piłkarki reprezentujące Danię. Już w 10. minucie cały sztab wystrzelił z ławki rezerwowych po strzale z bliskiej odległości Nadii Nadim, ale to Tinja-Riikka Korpela mogła świętować swój mały sukces, perfekcyjnie wybijając piłkę niemal z linii bramkowej na corner.

W pierwszej połowie tak naprawdę nie wiele się działo. Groźnych akcji było jak na lekarstwo. Trochę tak jakby żadna z drużyn nie chciała stracić gola, który mógł decydować o zakończeniu turnieju dla jednych lub drugich.

W drugiej połowie Dunki przystąpiły do ataków, ale długo one nic nie dawały.

Sporym szczęściem mogły pochwalić się podopieczne Anny Signeul w 68. minucie, dobre wyjście z własnej połowy Pernille Harder strzałem kończyła Karen Holmgaard, ale dziś Korpela stawała na wysokości zadania. A przynajmniej tak było do 71. minuty kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Holmgaard uderzyła w poprzeczkę, a spadająca futbolówka znalazła się pod nogami Harder, która z najbliższej odległości wpakowała piłkę do bramki.

W doliczonym czasie gry Finlandia jeszcze miała dwie groźne sytuacje, ale przebudzenie przyszło zbyt późno.

Nie było to widowisko, do którego już przywykliśmy, nie mówiąc o ilości goli choćby z wczoraj, ale odnotujmy… Dania zwycięża, i w ostatnim meczu będzie musiała sporo zrobić, by zagrać dalej, a przeciwnikiem będzie Hiszpania. Dla Finlandii pozostanie mecz o honor z Niemkami.