Niemiecki koncert na Brentford Community Stadium

Gole, słupki, poprzeczki, parady bramkarek… Oj! To był “prawdziwy” początek angielskiego Euro. Ten mecz zapamiętamy na długo. Niemki pokonują Danię 4:0.

Mecz rozpoczął się odważnie od ataków jednej i drugiej reprezentacji. W 10. minucie, w polu karnym dobrze utrzymała się Sara Däbritz, piłkę oddała Felicitas Rauch, ale po jej strzale z pomocą Lene Christensen przyszła poprzeczka. Obie ekipy w chciały wystartować w angielskim turnieju od zwycięstwa i dużo bliżej były podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg. W 14. minucie piłka seryjnie obijała obramowanie bramki, ale ostatecznie wynik pozostawał sprawą otwartą.

W dwudziestej minucie Niemki mocno przycisnęły Dunki, te popełniły proste błędy, a kiedy Stine Pedersen piłką trafiła w Linę Magull, było jasne, że ta akcja zakończyć musi się golem. Mocny, precyzyjny strzał nie dał najmniejszych szans Lenie Christensen. W pierwszej części gry był to jedyny gol.

W drugiej odsłonie Niemki mocno przycisnęły, Lars Sondergaard zrobił kilka roszad, ale kilka chwil po potrójnej zmianie w jego ekipie, reprezentacja Niemiec podwyższyła wynik na 2:0. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Lea Schüller, która tuż przed interweniującą Christensen uderzyła piłkę głową, kierując ją do siatki.

W 75. minucie w pole karne wpadły Niemki, ale w dogodnej sytuacji popełniły prosty błąd i mimo ulokowania piłki w bramce, sędzia boczna zasygnalizowała pozycję spaloną. Z racji, że piłka była w bramce mieliśmy chwilkę przerwy na weryfikację VAR, ale ta potwierdziła tylko słuszność decyzji pani Sary Telek, która była dobrze ustawiona na linii bocznej.

Jak jednak mówią… „co się odwlecze, to nie uciecze”. Wprowadzona kilka minut wcześniej Lena Lattwein otrzymała dobre zgranie głową na ósmy metr, i mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka umieściła piłkę w bramce po raz trzeci dzisiejszego wieczora. Koncert strzelecki zakończyła Alexandra Popp, która otrzymała podanie od Jule Brand. A cały mecz zakończył się wynikiem 4:0

W tym momencie w grupie “B” prowadzą właśnie Niemki przed reprezentacją Hiszpanii. Obie ekipy mają po trzy punkty i już 12 lipca o 21:00 zagrają bezpośrednie starcie na tym samym stadionie, na którym dziś zagrały Niemki z Danią.