Piękny gol Van de Donk daje zwycięstwo

Mecz trzymający w napięciu do ostatniej minuty zobaczyli kibice zgromadzeni na Leigh Sports Village. A na osłodę pięć bramek, i przynajmniej dwie przepięknej urody. Ostatecznie Holandia lepsza od Portugali o jednego gola.

Mecz szybko rozpoczyna się od bramki Holandii. Już w 7. minucie spotkania dobrze wykonany corner za gola zamienia Damaris Egurrola. Po upływie niespełna dziesięciu minut podopieczne Marka Parsonsa prowadziły już 2:0. Ponownie stały fragment gry, ponownie rzut rożny, tyle że całkiem dobrze wybroniony przez Portugalię. Wybicie w okolicy trzeciego metra nie okazuje się na tyle silne, by wyjść z własnego pola bramkowego, co w konsekwencji daje dobrze uderzoną piłkę w kierunku Stefanie Van der Gragt, a tą głową kieruje ją do bramki. Przy okazji zostaje kopnięta w twarz przez Catarina Amado, która za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

W 33. minucie dobrze prostopadłe podanie Andreii Norton otrzymuje Diana Silva, która w polu karnych chcą minąć defensorkę Holanndi zostaje podcięta, i jej ekipa otrzymuje rzut karny. Choć początkowo Ivana Martinčić z Chorwacji karnego nie przyznaje, to po sygnalizacji z wozu VAR, wraca do akcji i po chwili refleksji piłkę na “wapnie” ustawia Carole Costa. Kompletnie myląc Daphne Van Domselaar, Portugalki odrabiają nieznacznie stratę bramkową.

Zmotywowana drużyna Francisco Neto, drugą połowę zaczęła fantastycznie. Zaledwie po upływie 68. sekund i bramce Diany Silvy był 2:2, i całe spotkanie zaczynało się od początku.

Jednak to, co wydarzyło się w 62. minucie meczu, śmiało może aspirować do bramki EURO. Daniell Van de Donk otrzymała piłkę na dwudziestym metrze z bocznej strefy od Lieke Martens. Poprawiła sobie ułożenie piłki, i huknęła jak z armaty ściągając popularną pajęczynkę z bramki Inês Pereiry.