Ważne zwycięstwo Szwecji w angielskim Euro

Środa stała pod znakiem gry w grupie gdzie padły dwa remisy, dlatego w tym dniu wszystko mogło się wydarzyć. A wydarzyło się zwycięstwo Szwecji nad Szwajcarią 2:1.

Choć wcale tak być nie musiało. Już w 9. minucie w ruch poszli sędziowie z wozu VAR. Kombinacyjna akcja Szwajcarki zakończyła się rzekomym faulem w polu karnym. Kilka chwil niecierpliwości i jedenastka zostaje odwołana, mimo że bólu zwija się Noelle Maritz, która została trącona, ale najpierw piłkę wybiła jedna ze szwedzkich piłkarek.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż do 53. minuty. Dobry kontratak trójką wyprowadzają podopieczne Petera Gerhardssona, i Fridolina Rolfö nie ma problemów z ulokowaniem piłki w siatce strzałem z okolicy dziesiątego metra.

Nim sie dobrze rozsiedliśmy to helwetki przeprowadziły składną akcję prawą stroną, i choć początkowo Hedvig Lindhal obroniła dośrodkowanie Anay Crnogorčević, to piłkę “wypluła” tak nieszczęśliwie ze ta spadła pod nogi Ramona Bachmann. Tego poziomu piłkarka nie ma problemów z niespodziankami i śmiałym uderzeniem w okienko daje szybki remis swojej ekipie.

Kolejny gol to zasługa całej ekipy Szwecji. Dobrze wykonany rzut wolny, kilka dobrych, rozsądnych odegrań w polu karnym. Piłka ostatecznie trafia na osiemnasty metr do Hanny Bennison, a ta przepięknym strzałem pokonuje Gaëlle Thalmann ustanawiając wynik spotkania w grupie “C”