fbpx

Piłkarka roku na Słowacji – dwie przedstawicielki Ekstraligi w czołowej dziesiątce

Dwie piłkarki występujące w polskiej Ekstralidze znalazły się w czołowej dziesiątce klasyfikacji najlepszych zawodniczek Słowacji w roku 2019. Są to Patrícia Hmírová, grająca w Górniku Łęczna oraz obrończyni Czarnych Sosnowiec, Patrícia Fischerová.

W tym corocznym plebiscycie organizowanym przez słowacką federację swoje głosy oddaje 36 piłkarskich ekspertów, czołowych trenerów i przedstawicieli mediów. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była już po raz dziewiąty Dominika Škorvánková, która od lat występuje w niemieckiej Bundeslidze, a obecnie już trzeci sezon broni barw Bayernu Monachium. 28-latka wyprzedziła w głosowaniu o 19 punktów bramkarkę Milanu, Márię Korenčiovą, a podium uzupełniła defensorka austriackiego hegemona z Sankt Pölten, Alexandra Bíróová.

Najwyżej z przedstawicielek Ekstraligi za wyczyny w 2019 roku sklasyfikowana została Patrícia Hmírová, która znalazła się na szóstym miejscu. Na ósmej pozycji razem z piłkarką Duisburga, Lucią Haršanyovą znalazła się głosami ekspertów natomiast Patrícia Fischerová.

W związku z panującą na świecie pandemią koronawirusa nie mogła się odbyć uroczysta gala wręczenia nagród za ubiegły rok, a statuetki piłkarze i piłkarki otrzymają na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji. Wśród panów najlepszy okazał się obrońca Interu Mediolan, Milan Škriniar.

Czołowa dziesiątka głosowania na piłkarkę roku 2019 na Słowacji:

1. Dominika Škorvánková (Bayern Monachium, Niemcy) – 201 punktów
2. Mária Korenčiová (AC Milan, Włochy) – 182 punkty
3. Alexandra Bíróová (SKN St. Pölten, Austria) – 141 punktów
4. Mária Mikolajová (SKN St. Pölten, Austria) – 129 punktów
5. Diana Bartovičová (Slavia Praga, Czechy) – 115 punktów
6. Patrícia Hmírová (Górnik Łęczna, Polska) – 74 punkty
7. Lucia Ondrušová (1. FC Köln, Niemcy) – 48 punktów
8. Patrícia Fischerová (Czarni Sosnowiec, Polska) i Lucia Haršanyová (MSV Duisburg, Niemcy) – po 45 punktów
10. Jana Vojteková (SC Freiburg, Niemcy) – 41 punktów

fot. futbalsfz.sk

Other Articles

Leave a Reply