fbpx

Poznaliśmy rywalki polskich Amp Futbolistek na mistrzostwach świata!

Reprezentantki Polski w Amp Futbolu poznały listę rywalek, które wystąpią w listopadowych mistrzostwach świata w Kolumbii. Będzie niesamowicie interesująco!

Przed kilkoma miesiącami została podjęta decyzja, że reprezentantki Polski w Amp Futbolu wystąpią na pierwszych w historii mistrzostwach świata w Amp Futbolu kobiet, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Historyczny turniej zorganizuje Kolumbia, światowy czempionat rozegrany zostanie w dniach od 2 do 11 listopada 2024 roku w Barranquilli. Dzisiaj opublikowana została ostateczna liczba 12 reprezentacji narodowych, które wezmą udział w rywalizacji w południowoamerykańskiej imprezie, a są to:

  • Europa: Polska, Anglia, Ukraina,
  • Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia, Kolumbia,
  • Ameryka Północna i Środkowa: USA, Haiti,
  • Afryka: Ghana, Kamerun, Liberia, Nigeria.

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu Kobiet, choć bardzo młoda stażem, ma w sobie bardzo dużo siły, umiejętności i charakteru, aby podczas mistrzostw świata namieszać w tej stawce. Dotychczas podopieczne Grzegorza Skrzeczka rozegrały jedno oficjalne spotkanie, pokonując po bramce Marty Rumińskiej USA 1:0. Nie mamy nic przeciwko, aby wynik uzyskany we wrześniu 2023 roku z rywalkami z Ameryki Północnej Polki powtórzyły w Barranquilli.

Other Articles

NewsyNiemcyZagranica
EkstraligaFutsalNewsyPolska

Leave a Reply