Słowacja remisuje z Irlandią. Grały zawodniczki z polskiej ligi

Wczoraj doszło do ciekawego spotkania w Dublinie, gdzie reprezentacja Irlandii zremisowała z kadrą Słowacji 1:1. W meczu wystąpiły zawodniczki, które na co dzień występują w rozgrywkach polskiej Ekstraligi.

Faworytkami tego starcia jednogłośnie można było uznać drużynę gospodyń, jednak zawodniczki ze Słowacji nie zamierzały składać broni przed pierwszym gwizdkiem. Mecz dla zwykłego kibica wyglądał bardzo ciekawie, obie drużyny wymieniały między sobą wiele podbramkowych sytuacji. Wynik meczu w 47. minucie niespodziewanie otworzyły przyjezdne. W stan euforii kadrę Słowacji wprowadziła Martina Šurnovská, która wyprowadziła zawodniczki zza naszej południowej granicy na jednobramkowe prowadzenie. Mecz po tym golu wszedł jeszcze na wyższe tempo. Irlandzkie piłkarki coraz to bardziej dążyły do wyrównania. Do remisu gospodynie doprowadziła Katie McCabe, która to strzałem po dłuższym rogu nie dała szans na obronę golkiper słowackiej drużyny. Do końca oba zespoły próbowały wyjść na prowadzenie, jednak żadna ze stron nie zaliczyła trafienia. Cały mecz od pierwszej do ostatniej minuty rozegrały dwie zawodniczki Czarnych Antrans Sosnowiec Andrea Horváthová oraz Patricia Fischerova. W barwach Słowacji całe spotkanie rozegrała także była zawodniczka kilku polskich klubów, a obecnie piłkarka Apollonu Limassol Patricia Hmírová.