Wysoka porażka Górnika Łęczna z Turbine Poczdam

W pierwszym spotkaniu towarzyskim przed startem Ekstraligi Górnik Łęczna przegrał 0:14 z piątym zespołem Frauen Bundesligi, Turbine Poczdam.

Podopieczne Roberta Makarewicza już po siedmiu minutach przegrywał 0:2 po bramkach Mesjasz oraz Cerci. W pierwszej połowie Palińska jeszcze pięciokrotnie wyciągała piłkę z siatki i na przerwę liger Ekstraligi schodził przegrywając różnicą siedmiu bramek.

W drugiej części spotkania Makarewicz dokonał kilku zmian jednak podobniej jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach Górniczki straciły siedem bramek. Znakomite zawody w zespole Poczdamu rozegrała Selina Cerci, która zdobyła sześć bramek.

Mecz towarzyski
Turbine Poczdam – GKS Górnik Łęczna 14:0 (7:0)
Bramki: Mesjasz 5’, Cerci 7’, 45’, 49’, 51’, 66’, 69’, Koessler 17’, 38’, 40’, Chmielinski 31’, Graf 80’, 85’, 88′.

Górnik (I połowa): Palińska – Szymczak, Zawadzka, Głąb, Jezioro, Litwiniec, Kaczor, Rapacka, Ratajczyk, Gliszczyńska, Nestorowicz.

Górnik (II połowa): Zielińska – Górnicka, Zawadzka (65’ Szymczak), Guściora, Skupień, Kazanowska, Frontczak, Duchnowska, Ratajczyk (65’ Litwiniec), Dębińska, Chinonyerem.