Dramatyczne zakończenie kolejki

Prawie dwa tygodnie przyszło kibicom zaczekać na zakończenie przedostatniej kolejki Ekstraligi sezonu 2022/23. W środowe popołudnie odbył się ostatni, przesunięty mecz Sportisu KKP Bydgoszcz z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Po niezwykle dramatycznej drugiej połowie (bramka samobójcza, czerwona kartka, gol w 94.minucie) spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów 2:2.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi drużyny gości, chcących zrehabilitować się za pechową jesienną porażkę u siebie 0:1, po której pracę stracił ówczesny trener sosnowiczanek Robert Stanek. Do przerwy bramki nie padły, jednak kibice Czarnych oczekiwali, że przewaga zostanie udokumentowana golem. Tymczasem podobnie jak w Sosnowcu w listopadzie to Sportis nieoczekiwanie objął prowadzenie, gdy piłkę do swojej bramki pechowo skierowała kapitan drużyny Daria Kurzawa. Bydgoszczanki ruszyły do ataku, jednak siedem minut później to Kurzawa znów wpisała się na listę strzelczyń po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Bydgoszczanki szukały mimo wszystko okazji do bramki, zwłaszcza gdy w 79. minucie w ciągu kilkudziesięciu sekund Hanna Sas zobaczyła dwukrotnie żółty kartonik. Tymczasem znów to Czarne okazały się skuteczniejsze i w 83.minucie Dorota Hałatek zdobyła bramkę. Sportis dzielnie walczył do końca i już w doliczonym czasie gry Karolina Majda pokonała Martynę Małysę.