Katowiczanki wracają na fotel lidera

Do Katowic przyjechała ekipa z Konina.  Gospodynie w tym sezonie idą jak burza, mając na swoim koncie komplet punktów. Medyczki borykają się z problemami kadrowymi, a ich forma jest daleka od ideału.

Katowiczanki rozpoczęły mecz bardzo ofensywnie, jednak to medyczki były jako pierwsze bliższe trafienia do bramki GKSu. W 6 minucie po jednej z kontr Grigoria Pouliou próbowała zaskoczyć Kingę Seweryn strzałem z ostrego kąta, ale bramkarka katowickiego zespołu była na posterunku. Odpowiedziała dwukrotnie Aleksandra Nieciąg próbowała zagrozić bramce koninianek, jednak jej strzały minęły bramkę. W 18 minucie sam na sam wyszła Karolina Bednarz, jednak jej strzał obroniła Julia Woźniak. Dwie minuty później Nicola Brzęczek stanęła przed szansą na trafienie, ponownie Woźniak była górą. Mimo dużej przewagi GKS nie potrafił zdobyć bramki. Dopiero w 44 minucie Nicola Brzęczek otwarła wynik meczu. Jej potężny strzał z pola karnego był nie do obrony, a katowiczanki na przerwę schodziły ze skromnym prowadzeniem.
W drugiej połowie meczu obraz meczu się nie zmienił. Zawodniczki z Katowic kontrolowały spotkanie, zawodniczki z Konina starały się kontrować. Trener Karolina Koch zdecydowała się na potrójną zmianę. Na boisku w 61 minucie pojawiły się Aleksandra Lizoń, Dominika Misztal i Anna Konkol, a plac gry opuściły Marlena Hajduk, Aleksandra Nieciąg i Julia Włodarczyk. Dwie minuty do gry Roman Jaszczak desygnował Samanthe Savoy w miejsce Niny Budzyńskiej. Chwilę później za ostre wejście żółtą kartką została zawodniczka Medyka Patrycja Ziemba. W 68 minucie Dżesika Jaszek nie trafiła z 5 metrów do bramki. Anita Turkiewicz w 75 minucie popisała się fantastycznym rajdem i strzałem, który podwyższył wynik na 2:0. Trener Medyka próbując zmienić obraz gry swojego zespołu, na boisko wpuścił Patrycję Sikorę i Liwię Lizik. Pod koniec meczu w barwach GKSu pojawiły się Anna Krakowiak i Oliwia Grzegorczyk. Na podwyższenie wyniku miała szansę Anna Konkol, jednak Julia Woźniak popisała się fenomenalną interwencją, ratując swój zespół przed stratą trzeciej bramki. Katowiczanki wygrywają spotkanie i ponownie zasiadają na fotelu lidera.