Ligowe zaległości Wrocławia odrobione

Po zakończeniu spotkań w miniony weekend Ekstraliga rozpoczęła przerwę reprezentacyjną, którą kluby wykorzystują na odrabianie ligowych zaległości. Wrocławski Śląsk najpierw rozegrał zaległy mecz z drużyną z Gdańska, dziś natomiast gościł w Szczecinie. Bardzo dobrze spisująca się wiosną Pogoń po zaciętym meczu zwyciężyła 1:0.

Mecz był dość wyrównany, z pewną przewagą gospodyń. Udokumentowały ją w 28. minucie golem Roksany Ratajczyk. Wrocławianki starały się atakować i szukały gola wyrównującego, ale bez efektu i wracają dziś do stolicy Dolnego Śląska bez punktów. 12 kwietnia czeka nas ostatnie spotkanie zaległe, istotne dla układu dolnej połowy tabeli – Gdańsk podejmować będzie tczewianki. Ekstraliga natomiast wraca 15 kwietnia: wrocławianki czeka starcie z UKS SMS Łódź, szczecinianki w derby Pomorza podejmą AP Orlen Gdańsk.