Łodzianki dotrwały do końca

TME SMS Łódź nadal jest niepokonany w Ekstralidze. Zwycięstwo odniesione dziś nad AZS UJ Kraków jest o tyle cenne, że pozwoliło na odskoczenie drużynie z Małopolski na sześć punktów.

Początek pierwszej połowy to powtórka z meczu Mistrza Polski z Konina, gdzie TME SMS szybko zdobył dwa gole i długo tej przewagi nie utrzymał. Pierwszą bramkę zdobyła Klaudia Jedlińska, która z bliskiej odległości pokonała Karolinę Klabis. Dużo dobrego w tej akcji zrobiła asystentka Paulina Filipczak, która ominęła Dominikę Woźniak i zbiegła do linii końcowej. Chwilę później obejrzeliśmy ozdobę tego spotkania, czyli bramkę Filipczak po strzale z powietrza. W tym przypadku również należy docenić celną wrzutkę Jedlińskiej. W 17. minucie chwila nieuwagi i było 2:1, bo niepilnowana Aleksandra Nieciąg strzałem głową zdobyła kontaktowego gola. Później nie było już wielu sytuacji bramkowych, ale warto odnotować celne próby z dystansu Anny Rędzi oraz Nieciąg.

Chwilę po wejściu na murawę kapitalną okazję miała Julia Mordel, ale uderzyła na szczęście dla Łodzianek obok bramki. W 62. minucie kolejna okazja dla AZS UJ Kraków i Oliwia Szperkowska wybija piłkę na rzut rożny. Krakowianki zdecydowanie poczuły, że można w tym meczu ugrać coś więcej, ale wtedy kontrę wyprowadziły zawodniczki TME SMS. Dominika Kopińska została sfaulowana przez Annę Zapałę w polu karnym, a później sama z jedenastu metrów wyprowadziła drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Po utracie gola krakowski zespół przez pewien czas nie miał już takiej łatwości w kreowaniu sytuacji i pachniało kolejną wygraną TME SMS. Przyjezdne rozegrały jednak bardzo dobrze stały fragment gry i mimo początkowej obrony Szperkowskiej strzeliły bramkę po dobitce Katarzyny Daleszczyk. Mało brakowało i w 80. minucie byłoby 3:3, ale strzał w okienko fantastycznie wybroniła bramkarka TME SMS. Swoją okazję miały też Łodzianki, ale strzał Jedlińskiej po zamieszaniu wybiły defensorki z Krakowa.

Ekstraliga – 8. Kolejka
TME SMS Łódź – AZS UJ Kraków  3:2 (2:1)

Jedlińska 7’, Filipczak 11’, Kopińska 65’ (k) -Nieciąg 17’, Daleszczyk 79’

Sędzia: Michalina Diakow – Kinga Kwitowska, Aleksandra Mostowska, Katarzyna Kupidura (techniczna)

kartki: Abambila (ż/k) – Daleszczyk (ż/k)

TME SMS: Szperkowska – Kolis, Sokołowska, Zieniewicz, Rędzia, Abambila (74’ Dąbrowska), Grzybowska, Krezyman (65’ Enjo), Jedlińska (90+3 Onoszko), Filipczak (74’ Gąsieniec), Kopińska

AZS UJ: Klabis – Smaza, Nieciąg, Zapała (86’ Gębica), Woźniak, Wilk, Malinowska (58’ Dyśkowska), Pleban (69’ Guzik), Daleszczyk, Wójcik, Derus (58’ Mordel)