Niespodzianka w Gdańsku, Orlen bezradny w pojedynku ze Śląskiem

Gdańszczanki w kolejnym meczu gościły na stadionie Ergo Arenie Śląsk Wrocław. Orlen w tym sezonie jest czarnym koniem rozgrywek i po siedmiu kolejkach zajmują czwarte miejsce z 14 punktami. Wrocławianki zajmują ósmą pozycję z dorobkiem 7 punktów.

Orlen od samego początku ruszył do ataku, szturmując bramkę drużyny z Dolnego Śląska. Jednak pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką, stworzyły zawodniczki z Wrocławia. Klaudia Adamek otrzymała prostopadłe podanie, które ominęło linie defensywy i wybiegła w pole karne. Tutaj jednak na posterunku były Sanford i Michlewicz  skutecznie broniąc dostępu do bramki. Z minuty na minutę sytuacja wyrównała się, a nawet delikatnie przewaga przechyliła się na stronę wrocławianek. W 30 minucie Klaudia Dymińska straciła przed swoim polem karnym piłkę, Gabriela Lewicka przejęła piłkę tuż przed polem karnym i odegrała ją do Marceliny Buś. Napastniczka Śląska przymierzyła i pięknym strzałem tuż przy słupku pokonała Martę Michlewicz. Mimo tego, że zawodniczki Orlenu ruszyły do odrabiania strat do końca pierwszej połowy, nie udała się ta sztuka i po 45 minutach Śląsk prowadził 1:0.
Od początku drugiej połowy Orlen próbował atakować, jednak wrocławianki bardzo mądrze się broniły. W miarę możliwości piłkarki z Wrocławia próbowały skontrować i w 53 minucie Klaudia Adamek miała wyborną sytuację, by podwyższyć wynik. Tym razem jednak Marta Michlewicz była na posterunku. Chwilę później Weronika Tarnawska obiła poprzeczkę bramki Anny Bocian. W 64 minucie trener Borkowski zrobił potrójną roszadę i na boisku pojawiły się Olga Sirant, Zofia Okoń i Oliwia Gadawska. Orlen atakuje, Śląsk strzela bramkę. W 69 minucie kolejne prostopadłe podanie dociera do Magdy Półrolniczak, a ona bezlitośnie wykorzystuje szansę, podwyższając wynik meczu na 2:0. Czas upływał, a piłkarki Orlenu grały coraz bardziej nerwowo, co przekładało się na wiele niedokładności. Na domiar złego w ciągu 6 minut Kimberly Sanford otrzymała dwie żółte kartki i w 84 minucie opuściła plac gry. Wrocławianki szybko wykorzystały grę w przewadze i już po chwili po strzale Dominiki Szkwarek, Śląsk prowadził już 3:0. Orlen zalicza drugą porażkę w tym sezonie.