Trzy punkty zostają w Krakowie

AZS UJ Kraków – w tym sezonie celujący w pozycje medalowe – w meczu 7.kolejki Ekstraligi podejmował ambitnego beniaminka z Tczewa. Supersnajperka z pomorskiego klubu – Magdalena Sobal – tym razem nie wpisała się na listę strzelczyń, a jej zespół nie zdobył punktów: po dość wyrównanym spotkaniu AZS UJ zwyciężył 2:0.

Mecz był dość wyrównany z pewną przewagą krakowianek, które już od 11. minuty prowadziły po bramce Aleksandry Pleban. Tczew szukał okazji do wyrównania, ale Karolina Klabis była na posterunku. W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, a z wymiany ciosów lepiej wyszły gospodynie, gdy drugą bramkę dla AZS UJ zdobyła Weronika Smaza.

Za tydzień Tczew podejmuje kolejną drużynę z medalowymi ambicjami – GKS Katowice, natomiast krakowianki czeka hitowe starcie z mistrzyniami Polski.