W derbach Polski powtórka z historii

Starcie Czarnych Sosnowiec z Medykiem Konin określono kiedyś mianem derbów Polski – meczem (wtedy) aktualnych mistrzyń z najbardziej utytułowanym zespołem w historii polskiej piłki nożnej kobiet. Choć układ sił od tamtej pory dość mocno się zmienił i na piłkarskiej mapie Polski mamy obecnie sporo silnych drużyn z ambicjami medalowymi, mecz KKPK PoloMarket Konin – KKS Czarni Antrans Sosnowiec to ciągle hitowe spotkanie. Jesienią lepsze były sosnowiczanki; w sobotę ponownie Czarne były górą, podobnie jak w październiku pokonując koninianki 3:0.

Zawodniczki Łukasza Wojtali przystąpiły do meczu bardzo zdeterminowane po niedzielnej porażce z UKS SMS Łódź, mocno komplikującej im walkę o obronę tytułu. Przeważały w pierwszej połowie, ale akcjom mistrzyń, jak w poprzednich spotkaniach, znów brakowało efektownego wykończenia; koninianki skupiały się na uważnej grze obronnej i szukaniu okazji z kontr. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, sosnowiczanki przeważały, Medyk się bronił i czekał na okazję do kontrataku. Impas wreszcie przełamała była medyczka Liliana Kostowa i po godzinie gry KKS objął prowadzenie. Czarne szukały okazji do podwyższenia prowadzenia i w 76.minucie drugą bramkę zdobyła Martyna Wiankowska. Po czterech minutach ładnym uderzeniem wynik ustaliła Zofia Buszewska.

Ponieważ w meczu SMS – Łęczna górą były zawodniczki gości, KKS ciągle ma tyle samo punktów co Łęczna, ale porażkę w meczu bezpośrednim. W najbliższej kolejce sosnowiczanki podejmują Rekord Bielsko-Biała, łodzianki udają się do Katowic, a górniczki podejmują Medyka – sytuacja w medalowej części tabeli jest więc nadal rozwojowa (zwłaszcza że za dwa tygodnie starcie Łęcznej z KKS). Natomiast kolejne derby Polski już za kilkanaście dni – w półfinale Pucharu Polski.