TME SMS z pewnym zwycięstwem

W Łodzi nie było niespodzianki. Zespół trenera Marka Chojnackiego bez problemów i uporał się z walczącą o utrzymanie Tarnovią. TME SMS zdobył sześć bramek i zachował czyste konto.

Mecz rozpoczął się tak jak można się było spodziewać, czyli od ataków drużyny gospodarzy. W 6. minucie sfaulowana w polu karnym została Dominika Kopińska, ale Magdalena Syrek obroniła strzał Gabrieli Grzybowskiej z jedenastu metrów.  Osiem minut później strzał Dominiki Gąsieniec po zamieszaniu w polu karnym zatrzymał się na poprzeczce bramki Tarnovii. W 21. minucie Ernestina Abambila podała w pole karne do Kopińskiej, która tak jak  kwadrans wcześniej została sfaulowana przez defensorkę z Tarnowa. Tym razem do rzutu karnego podeszła sama poszkodowana i pokonała Syrek. Bramkarka Tarnovii wyczuła intencję napastniczki TME SMS, ale z uwagi na fakt wolnego strzału nie dała rady obronić tego strzału. W 33. minucie z lewej strony z piłką nabiegała biorąca udział w wielu akcjach ofensywnych Kopińska i wyłożyła piłkę do Grzybowskiej, która z kilku metrów zdobyła bramkę.

Druga połowa to nieustające próby drużyny TME SMS. W 52. minucie przy jednej z wrzutek Katarzyna Konar zgrała piłkę głową do Klaudii Jedlińskiej, ale ta z kilku metrów strzeliła w miejsce, gdzie stała Syrek, która instynktownie odbiła piłkę w bok. Bramki szukały również w pierwszym kwadransie drugiej odsłony meczu Grzybowska i Abambila płaskimi, lecz niecelnymi strzałami z dystansu. Tuż przed opuszczeniem boiska swoje przysłowiowe pięć minut miała Gąsieniec, która przepięknym strzałem w długi róg z narożnika pola karnego pokonała Syrek. W 72. minucie kolejne zamieszanie w polu karnym, w którym piłka spadła pod nogi Abambili, a ta strzałem przy słupku zdobyła czwartą bramkę w tym meczu. W 82. minucie kolejnego gola w tym spotkaniu zdobyła Kopińska. Osiem minut później było już 6:0, bo koronkowo po ziemi zagrał TME SMS.  Wiktoria Zieniewicz podała do Grzybowskiej, a ta do Kopińskiej, która wypatrzyła znajdującą się na lepszej pozycji Krezyman. Rezerwowa TME SMS bez problemu umieściła piłkę w siatce i zdobyła ostatnią bramkę w tym spotkaniu.