Bez niespodzianki w Gdańsku

W ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością finalistki Pucharu Polski podejmowały zdegradowanego już beniaminka z Radomia. Gdańska drużyna dość szybko osiągnęła przewagę w meczu i już do przerwy prowadziła trzema bramkami. W drugiej połowie AP Orlen Gdańsk spokojnie kontrolował sytuację i mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Radomianki starały się, walczyły, ale gdańszczanki pokazywały, że nieprzypadkowo znalazły się w finale Pucharu Polski. Po zdobyciu trzeciej bramki nastawiły się na spokojne kontrolowanie sytuacji na boisku i szukanie okazji do podwyższenia wyniku. Zdegradowana już drużyna gości starała się o bramkę honorową, ale bez efektu. Za tydzień na pożegnanie Ekstraligi radomianki zmierzą się przed własną publicznością ze Sportisem – czy będzie to starcie dwóch spadkowiczów, możemy przekonać się 24 maja: jeśli bydgoszczanki przegrają z Czarnymi Sosnowiec, również pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. Gdańszczanki na koniec sezonu czeka starcie z drugim z beniaminków w derby Pomorza – jadą bowiem na mecz do Tczewa.