Mecz o sześć punktów dla beniaminka

W Koninie spotkały się ze sobą dwa zespoły nie będące jeszcze pewnymi ekstraligowego bytu w przyszłym sezonie. Na 6 kolejek przed końcem Medyk miał cztery, a tczewska Pogoń dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i każdy punkt był dla obu drużyn na wagę złota. Po zakończeniu spotkania to tczewianki mogły trenerowi zameldować wykonanie zadania, bowiem zwyciężyły w Koninie 2:1 i są już bardzo bliskie utrzymania w Ekstralidze.

Pierwsza połowa spotkania była przypomnieniem, że w piłce nożnej liczą się nie stwarzane sytuacje i przewaga, a bramki. Drużyna wielokrotnego medalisty bowiem zdecydowanie przeważała, oddawała strzały na bramkę, częściej była przy piłce i w większości statystyk bezapelacyjnie górowała. Oprócz tej najważniejszej statystyki: zdobytych goli – bowiem na przerwę to dzielnie broniące się tczewianki schodziły prowadząc 1:0 po bramce z rzutu karnego Magdaleny Sobal.

W drugiej połowie Medyk usiłował zabrać się do odrabiania strat, jednak podbudowane prowadzeniem tczewianki nie zamierzały ustępować utytułowanej drużynie Romana Jaszczaka. I to one zdobyły kolejną bramkę, a jej autorką znów była Sobal. Medyczki dzielnie starały się odrabiać straty i w 68.minucie Natalia Pakulska zdobyła bramkę kontaktową. Pogonianki jednak ofiarnie się broniły i trzy punkty powędrowały do Tczewa.

Kibice choćby z Sosnowca na pewno pamiętają oddanego fana Pogoni, podróżującego za tczewiankami na mecze wyjazdowe. Jest już prawie pewne, że w przyszłym sezonie znów zawita na trybunach Ekstraligi – Tczew ma bowiem już 5 punktów przewagi nad strefą spadkową (a otwierający ją Bydgoszcz czeka starcie z walczącymi o mistrzostwo katowiczankami) i zaległy mecz z Gdańskiem. Koninianki mają ciężki rozkład jazdy (Łódź, Wrocław, Sosnowiec, Kraków i Katowice) i każdy punkt będzie teraz wyjątkowo cenny, ale i trudny do zdobycia.