Orlen Ekstraliga: AZS UJ Kraków w doliczonym czasie gry zapewnia sobie zwycięstwo!

AZS UJ Kraków wygrał 3:2 ze Stomilankami Olsztyn w meczu 10. kolejki Orlen Ekstraligi. Gola na wagę zwycięstwa gospodynie zdobyły w doliczonym czasie gry po uderzeniu Mileny Prochowskiej.

W czwartej minucie Anna Zapała dośrodkowała piłkę w pole karne Stomilanek, które wyekspediowały futbolówkę poza szesnastkę i zażegnały niebezpieczeństwo. W czternastej minucie Stomilanki powinny prowadzić po tym jak Katarzyna Kałużna znalazła się niepilnowana na piątym metrze i uderzyła obok bramki. Po chwili Kamila Osajkowska zagrała z bocznej strefy do Fran, która oddała strzał, który został zablokowany, a piłka wyleciała na rzut rożny. W 16. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszła Franciele Cristina Soares Cupertino, która strzałem głową otworzyła wynik meczu.  Krakowianki odpowiedziały w 21. minucie, gdy błąd w bramce popełniła Patrycja Krajewska, która wypuściła piłkę, a doszła do niej Julia Bińkowska, która wyrównała wynik spotkania. W 27. minucie w polu karnym znalazła się Wiktoria Kaczmarek, której uderzenie zostało zablokowane. Chwile później z dystansu strzelała Zapała, a strzał przeszedł obok słupka bramki strzeżonej przez Krajewską. Zaskoczyć w bramce Klabis uderzeniem z dystansu próbowała Alicja Sokołowska, której uderzenie pewnie wybroniła bramkarka gospodyń. Po chwili Weronika Kamala przechwyciła piłkę przed polem karnym rywalek i uderzyła zza pola karnego, a strzał pewnie wyłapała Klabis. W 39. minucie w zamieszaniu podbramkowym jedna z zawodniczek gospodyń oddała strzał, z którym poradziła sobie Krajewska. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego uderzała Wiktoria Skrzypińska, a strzał zawodniczki przyjezdnych z problemami wybroniła Klabis.

Na początku drugiej części spotkania w znakomitej sytuacji znalazła się Fran, która z bliskiej odległości uderzyła obok bramki. W 51. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie po golu Wiktorii Kaczmarek, który wykorzystała zagranie z prawej strony boiska i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W 54. minucie Wójcik przedarła się prawą stroną i dośrodkowała w pole karne, a tam z piłkę minęły się trzy zawodniczki gospodyń. W 56. minucie Weronika Kamala uderzała z dystansu, a ze strzałem pewnie poradziła sobie Klabis. W 62. minucie Kałużna zagrała z lewej strony boiska w pole karne, a tam najlepiej odnalazła się zawodniczka gospodyń, która wybiła piłkę poza pole karne. W 65. minucie Kałużna zagrała do Fran, która w sytuacji sam na sam z Klabis uderzyła prosto w bramkarkę zespołu z Krakowa. W 71. minucie po rzucie rożnym Klabis ponownie uratowała swój zespół od straty bramki, wybijając piłkę na rzut rożny. W 83. minucie Kałużna otrzymała podanie i zabrakło jej centymetrów, aby dojść do podania i znaleźć się w sytuacji sam na sam. W końcówce spotkania ponownie w bramce dobrze zachowała się Klabis, która poradziła sobie ze strzałem Osajkowskiej. Stomilanki doprowadził do wyrównania w 89. minucie po akcji Katarzyny Kałużnej, która wpadła w pole karne i zagrała wzdłuż bramki, a do piłki doszła Kamila Osajkowska i doprowadziła do wyrównania. Gospodynie odpowiedziały natychmiastowo, bo już niespełna po minucie Sroka dograła do Prochowskiej, która dała prowadzenie swojemu zespołowi.